Najdziwniejsze rekordy Guinnessa kobiet. A czy ty potrafisz zmiażdżyć arbuza udami?

Znalezienie się w księdze rekordów Guinnessa może nieść za sobą międzynarodową sławę. Nic dziwnego, że wielu śmiałków próbuje sił w zdobywaniu nowych wyróżnień. Są wśród nich też kobiety. Sprawdź, która z nich posiada największą kolekcję gumowych kaczek, a która najszybciej miażdży udami arbuzy.

Księga rekordów Guinnessa co roku uzupełniana jest o nowe, potwierdzone przez specjalną komisję osiągnięcia. Wiele z nich jest wartych szczególnego uznania. Są takie, które przeciętnemu odbiorcy mogą wydawać się nieco dziwne. Osoby, które ustanowiły bądź pobiły rekord, nie otrzymują nagród finansowych, a jedynie certyfikat poświadczający wpisanie do Księgi. Jest to jednak sposób na zdobycie międzynarodowego rozgłosu i sławy. Okazuje się, że są kobiety, które mogą poszczycić się ciekawymi, nieco dziwnymi osiągnięciami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Niechlubny rekord Bałtyku. Ma największe martwe strefy na świecie

Najdziwniejsze rekordy Guinnessa. Największa na świecie kolekcja gumowych kaczek

Charlotte Lee z USA może poszczycić się największą kolekcją gumowych kaczek. Kobieta gromadzi je od 1996 r., kiedy zaczęła dostawać je jako prezenty od rodziny i przyjaciół, a wkrótce sama zaczęła kupować coraz to ciekawsze okazy. Do Księgi Rekordów została wpisana w 2011 r. jako dumna posiadaczka 5631 sztuk. W swoim domu przygotowała specjalny pokój, w którym można podziwiać kaczki. Kolekcja nie zawiera tylko standardowych, żółtych zabawek — każda z nich jest inna. Można w niej znaleźć takie, które świecą w ciemności, czy wydzielają różne zapachy.

 

Kobieta miażdżąca arbuzy udami. Ciekawe osiągnięcie Olgi Liashchuk

Olga Liashchuk to silna kobieta z Ukrainy, która ustanowiła rekord w najszybszym miażdżeniu arbuzów udami. Zmasakrowanie trzech owoców zajęło jej zaledwie 14,65 sekundy, dzięki czemu w 2014 r. pobiła rekord innej osoby. Liashchuk próbowała też swoich sił w konkurencji największej ilości zmiażdżonych arbuzów w ciągu minuty, ale niestety tego rekordu nie udało jej się pobić.

 

Najdłuższa rzęsa na świecie. Rekord You Jianxia

You Jianxia pochodząca z Chin w 2016 r. pobiła rekord Guinnessa dzięki niesamowitej rzęsie o długości 12,4 cm, którą udało jej się wyhodować na lewej górnej powiece. Kobieta w 2013 r. zauważyła, że obie rosną nienaturalnie szybko i są coraz dłuższe, jednak po konsultacji z lekarzem dowiedziała się, że taka anomalia nie zagraża zdrowiu.

 

Najwięcej klocków Jengi usuniętych biczem w minutę

April Choi z USA ustanowiła rekord Guinnessa w usuwaniu największej liczby klocków Jenga w minutę za pomocą bicza. Dokonała tego 27 września 2016 r., gdy w 60 sekund udało jej się usunąć 4 klocki bez przewrócenia całej wieży.

 
Więcej o: