Pamiętacie Candy Girl? "Polska Lady Gaga" zmieniła się nie do poznania. "Trzeba zrobić krok do przodu"

Candy Girl, a tak właściwie to Barbara Hetmańska, która występowała pod tym pseudonimem, znana była ze swojego barwnego i oryginalnego wizerunku, który niejednokrotnie szokował wiele osób. Wokalistka, której kariera trwała zaledwie kilka lat, nagle zniknęła. Jak dzisiaj wygląda zwana też "polską Lady Gagą" Hetmańska i czym zajmuje się obecnie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele osób może kojarzyć Barbarę Hetmańską, znaną jako Candy Girl z jej kilku piosenek, które rozbrzmiewały w wielu rozgłośniach radiowych i nie tylko. Piosenkarka pochodzi z rodziny z muzycznymi tradycjami, a sama jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia. Kariera młodej wokalistki rozwijała się prężnie, a ta zebrała nawet kilka nominacji do prestiżowych nagród. Koncertowała nie tylko w Polsce, ale również w Azji, gdzie miała trasę koncertową liczącą 30 koncertów. To, co ją wyróżniało wśród innych gwiazd to z pewnością odważne i wywołujące kontrowersje stroje. 

Zobacz wideo Po Hollywood krążą różne teorie spiskowe. Niektóre są przerażające!

Kariera Candy Girl. Jak wyglądały początki Basi Hetmańskiej w showbizesie?

Basia Hetmańska, jako Candy Girl wydała dwa albumy. W 2009 zadebiutowała krążkiem "Hałas w mojej głowie", zaś dwa lata później fani cieszyli się drugą płytą "Między jawą a snem". Z pierwszego albumu pochodzą jej największe przeboje, które dały jej rozgłos, czyli "Wszystko czego dziś chcę", "Lick it" czy "Yeah". Wokalistka została również nominowana do kilku nagród muzycznych. Były to m.in. w kategorii "Premiery" podczas 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w kategorii "Polski hit lata" w ramach Sopot Hit Festiwal 2009 czy też jako "Debiut roku" i "Image roku" podczas wydarzenia Viva Comet 2010. Finalnie Hetmańskiej nie udało się zdobyć żadnej z tych nagród. Jej drugi krążek zyskał dużą popularność w Azji, a konkretniej w Chinach, gdzie w ramach promocji zagrała trasę koncertową.

 

Basia Hetmańska zniknęła ze sceny i zerwała z dawnym pseudonimem i wizerunkiem

Candy Girl przeszła do historii, a Basia Hetmańska po wydaniu dwóch krążków zniknęła z show-biznesu i sceny muzycznej na kilka lat. Po pewnym czasie jednak wróciła, lecz całkowicie w innym wydaniu. Tym razem już bez ekscentrycznych i odważnych strojów, a single zaczęła wydawać pod swoim nazwiskiem, tym samym rezygnując z dawnego pseudonimu. W 2104 wraz z siostrą stworzyła markę modową i prowadzi też firmę marketingową i eventową. W 2018 roku ukazał się krążek "EP Basia Hetmańska". Swoją zmianę skomentowała w wywiadzie dla Plejady.

Każdy wyrasta z pewnych rzeczy. Przestała cieszyć mnie muzyka, którą wykonywałam. Stwierdziłam, że nie chcę być nieautentyczna. Stwierdziłam, że trzeba zrobić krok do przodu. Odcięłam się na trzy lata. Zaczęłam robić muzykę, którą czuję
 
Więcej o: