Ci seniorzy dostaną dożywotnio 200 złotych do emerytury. To nie ZUS wypłaci świadczenie

200 złotych do emerytury co miesiąc, to szansa na zwiększenie budżetu dla wielu seniorów. Niestety, trzeba spełnić określone warunki. Pieniądze zostaną wypłacone dożywotnio i co miesiąc, ale to nie ZUS jest za to odpowiedzialny. Jak zyskać ten zastrzyk gotówki?

Część emerytów może liczyć na szczególny zastrzyk gotówki. Przysługuje im dodatkowe 200 złotych do emerytury co miesiąc. Pieniądze zostaną im wypłacone dożywotnio, ale nie z ZUS. Jak je otrzymać? Obowiązują szczególne warunki, a zalicza się do nich m.in. staż pracy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Czy programy socjalne są zagrożone przez koronawirusa?

200 złotych do emerytury co miesiąc. Od 2022 roku otrzyma je więcej osób

200 złotych do emerytury jest wypłacane dożywotnio i co miesiąc tym seniorom, którzy w przeszłości przez okres 25. lat służyli w Ochotniczej Straży Pożarnej. Przepisy uległy jednak zmianie w 2022 roku i jest to zmiana na korzyść dla wielu seniorów. Grono świadczeniobiorców zwiększy się o tych, którzy nieśli pomoc obywatelom, udzielając się regularnie przez okres 25 lat lub więcej w Górskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, lub Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

200 złotych do emerytury co miesiąc nie wpłynie z ZUS. Kto je wypłaci?

Za wypłatę świadczenia odpowiada Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA.

200 złotych do emerytury, ale nie dla wszystkich. Jakie warunki obowiązują?

Staż służby nie wystarczy, aby otrzymać świadczenie. Obowiązkowe jest oczywiście osiągnięcie wieku emerytalnego, ale również udowodnienie tego, że senior, czy seniorka aktywnie pełnili swoją funkcję. Podsumowując, do uzyskania świadczenia wymaga się:

  • Wypełnienia wniosku z klauzulą RODO,
  • Znalezienia trzech świadków, którzy wypełnią oświadczenia potwierdzające udział wnioskującego w akcjach ratowniczych, przy czym jeden z nich musi być osobą, która pełniła funkcję publiczną lub była zatrudniona w urzędzie obsługującym organ administracji samorządowej,
  • Udania się do urzędu gminy w celu potwierdzenia wiarygodności oświadczeń świadków,
  • Wraz z wnioskiem oraz oryginałami oświadczeń udania się do powiatowego lub miejskiego komendanta Staży Pożarnej.
Więcej o: