Funkcja deski sedesowej, o której nie miałaś pojęcia. Dzięki niej szybko pozbędziesz się brudu

Mało osób wie, że niektóre deski sedesowe, które mamy w domu, mogą mieć pewną ukrytą funkcję. Odkrycie jej pomoże w szybszym czyszczeniu toalety i skuteczniejszym pozbyciu się szkodliwych dla zdrowia bakterii. Dzięki niej tradycyjne sposoby sprzątania odejdą w zapomnienie.

Posiadacze standardowych desek sedesowych rzadko znają wszystkie jej funkcje. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre z nich mogą być ukryte i na pierwszy rzut oka pozostają niewidoczne. Odkrycie jednej z nich to sposób na szybkie i dokładne czyszczenie toalety. Ta metoda pozwala na doczyszczenie nawet najbardziej niedostępnych zakamarków. Jedyne, co należy zrobić, to upewnić się, że nasz sprzęt tę funkcję posiada.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Ukryta funkcja deski sedesowej. Jak sprawdzić, czy nasz sprzęt ją ma?

Skuteczne czyszczenie toalety bywa trudnym zadaniem, bo dotarcie detergentem lub szczotką do niektórych zakamarków graniczy z cudem. Wiele pań domu zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie higieny. W zabrudzonym WC gromadzą się zarazki, bakterie i osad, który z czasem staje się trudny do usunięcia. Żeby dowiedzieć się, czy posiadany przez nas sprzęt ma ukrytą funkcję, należy sprawdzić zawiasy, na których zawieszona jest deska sedesowa. Wystarczy ją otworzyć i zobaczyć, które elementy da się przesunąć lub zdjąć bez użycia siły. W tamtym miejscu może znajdować się też specjalny przycisk, który pozwoli na szybkie ściągnięcie klapy i dokładne wyczyszczenie zabrudzeń. Należy pamiętać, by nie szarpać pokrywy, którą można łatwo uszkodzić. Niestety nie wszystkie toalety posiadają funkcję szybkiego zdejmowania deski.

Jak wyczyścić toaletę domowym sposobem? Przygotuj odpowiednią mieszankę

Po zdjęciu klapy można przejść do dokładnego czyszczenia muszli. Jeśli chcemy uniknąć żmudnego szorowania, dobrze przygotować domową mieszankę, która zlikwiduje zanieczyszczenia, kamień i szkodliwe dla zdrowia bakterie. Wystarczy do 1/3 szklanki sody oczyszczonej wlać taką ilość octu, by utworzyć papkę i rozprowadzić całość w muszli przy pomocy ściereczki lub gąbki. Po kilkunastu minutach należy wyczyścić toaletę szczotką i spłukać. Innym sposobem jest połączenie 1 szklanki octu z połową szklanki wody i 1 łyżką soku z cytryny. Gotową mieszankę wystarczy rozprowadzić w toalecie i po kilkunastu minutach spuścić wodę. Po dokładnym wyczyszczeniu muszli należy z powrotem założyć klapę.

Więcej o: