Jak usunąć naklejkę z szyby samochodowej? Ten sposób jest bezpieczny i nic nie kosztuje

Naklejka rejestracyjna do niedawna była niezbędna, aby pojazd był dopuszczony do ruchu. Obecnie obowiązują już nowe przepisy. Podpowiadamy, jak usunąć naklejkę z szyby samochodowej w taki sposób, aby zrobić to sprawnie, bezpiecznie dla szyby i tanio.

Naklejka na szybie samochodu znajduje się po wewnętrznej stronie. Do niedawna była niezbędna w każdym samochodzie i oznaczała, że został on zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. Teraz można ją spokojnie usunąć. Jak to zrobić? Znamy bezpieczny sposób, który nie uszkodzi szyby i nic nie kosztuje?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Czy trzeba mieć naklejkę na szybie w samochodzie i od kiedy obowiązują zmiany?

Zmiany w przepisach obowiązują od czwartego września 2022, a więc od całkiem niedawna. Na ten moment nie trzeba mieć naklejonej naklejki na szybie w samochodzie. Nie trzeba jej również zdejmować. Kierowcy zaoszczędzą 18,50 zł, ponieważ tyle kosztował jej zakup

Anita Lipnicka Anita Lipnicka pozuje w bikini. Figura wygląda w nim jak marzenie!

Jak usunąć naklejkę z szyby samochodowej? Znamy darmowy i niezawodny sposób

Usuwanie naklejki z szyby samochodowej może wydawać się trudne. Jest ona przyklejona bardzo mocno, aby służyła kierowcom nawet kilka lat. Usuwając ją odradzamy używania ostrych narzędzi i skrobania tworzywa. Szyba może bowiem ulec zadrapaniu. Zamiast tego proponujemy banalny i skuteczny trik z suszarką. Nic nie kosztuje, a z łatwością usuwa mocny klej. Delikatnymi, powolnymi i okrężnymi ruchami skieruj powiew ciepła w stronę naklejki. Nie trzymaj go w jednym miejscu, bowiem może to skutkować pęknięciem szyby. Nie wykonuj tej czynności również w bardzo nasłonecznionym otoczeniu. Po kilku minutach naklejka sama zacznie się odklejać. Kiedy zauważysz, że dwa rogi już "puściły" możesz delikatnie ją podważyć. Jeśli naklejka pozostawiła ślad, delikatnie wyczyść szybę zmywaczem do paznokci. Jeśli go nie masz, użyj rozpuszczalnika lub benzyny ekstrakcyjnej. Lepiej usunąć naklejkę już teraz i nie czekać do zimy. Przymrozki mogą bowiem utrudnić proces odklejania.

pleśń Jak pozbyć się grzyba ze ściany? Pomoże produkt z kosmetyczki za 7zł!

Więcej o: