Gwiazdy lat 90., które królowały w polskiej telewizji i nagle zniknęły. Czym się dzisiaj zajmują?

Lata 90. były czasem zmian zarówno otaczającej nas rzeczywistości, jak i telewizji. Sławę szybko zdobywały niezbyt znane wcześniej twarze osób, które prowadziły nowe programy telewizyjne i teleturnieje. Niektóre z nich w pewnym momencie zniknęły z ekranów widzów.

Lata 90. na zawsze wpisały się jako czas dużych przemian. W tamtym czasie do telewizji zaczęły wkradać się teleturnieje, które oglądano z rodziną w wielu polskich domach. Ludzie występujący jako prezenterzy po pewnym czasie od zakończenia emisji danego programu znikali, by zająć się czymś innym. Co dzisiaj się z nimi dzieje?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Magia lat 90-tych, czyli wspomnienia powracają w literaturze [Popkultura]

Polskie gwiazdy lat 90. Jacek Kawalec

Jacek Kawalec prowadził program "Randka w ciemno", który dawał szansę singlom na znalezienie swojej drugiej połówki. Program polegał na tym, że dany bohater odcinka wybierał kandydata spośród trzech osób, których wcześniej nie widział. Wszystko odbywało się za pomocą zadawanych pytań i udzielanych przez uczestników odpowiedzi. Wygrana para otrzymywała nagrodę w postaci wspólnej wycieczki. Jacek Kawalec prowadził program w latach 1992-1998. Widzowie kojarzą go też z roli nauczyciela i pisarza Witebskiego w serialu "Ranczo". Dziś aktywnie prowadzi profil na Instagramie i jest nowym wokalistą zespołu "Budka Suflera".

 

Tadeusz Drozda. Satyryk, komik i aktor

Tadeusz Drozda jest prawdopodobnie najbardziej kojarzony z roli prezentera "Śmiechu warte", który był emitowany w latach 1994-2004. Program polegał na tym, że widzowie przesyłali do studia zabawne nagrania. Puszczano je na wizji i specjalnie wyłonione jury (spośród publiczności) wybierało najlepszy film. Jego autor otrzymywał nagrody pieniężne lub rzeczowe. Po zakończeniu emisji Tadeusz Drozda jeszcze przez jakiś czas próbował swoich sił w innych programach i grywał epizodyczne role w serialach. W latach 2014-2019 prowadził "Drozda na weekend" w Superstacji, a obecnie spędza czas na emeryturze.

Tadeusz DrozdaTadeusz Drozda Fot. Alina Gajdamowicz / Agencja Wyborcza.pl

Magda Masny. Hostessa "Koła Fortuny"

"Koło Fortuny" to pierwszy polski teleturniej, który został wyemitowany na podstawie zagranicznej licencji. Jego hostessą była Magda Masny, która po kilkuletnich telewizyjnych występach obrała inną ścieżkę kariery i aktualnie prowadzi firmę florystyczną.

Magda MasnyMagda Masny Zrzut ekranu: Świat się kręci 26.09.2014 / www.vod.tvp.pl

Ryszard Rembiszewski. "Pan Lotto"

Ryszard Rembiszewski w latach 90. kojarzony był jako prezenter programu "Studio Lotto", gdzie przedstawiał wyniki totalizatora sportowego. Pełnił tę funkcję w latach 1983-2008. Dziś pracuje jako lektor i występuje w teatrze.

Ryszard RembiszewskiRyszard Rembiszewski Zrzut ekranu: Świat się kręci 09.03.2015 / www.vod.tvp.pl

Więcej o: