Jak pozbyć się myszy? W domu rozłóż waciki nasączone tym produktem, a wypędzisz gryzonie na dobre

Jak się pozbyć myszy? W domu pojawienie się tego gryzonia może być niemałym problemem. Dziury w ścianach czy pogryzione kable to tylko niektóre ze szkód, które może wyrządzić. Co zatem zrobić, aby je wypędzić? Znamy trzy niezawodne triki.

Myszy przybywają do naszego domu w poszukiwaniu schronienia i jedzenia. Niestety szkody, które po sobie zostawiają, sprawiają, że nie są mile widzianymi gośćmi. Jak zatem się ich pozbyć, nie robiąc im krzywdy? Znamy kilka sprawdzonych i banalnie prostych sposobów. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się myszy? W domu porozkładaj waciki nasączone tym produktem

Myszy są bardzo wrażliwe na niektóre zapachy, o czym warto wiedzieć, próbując je wypędzić z domu. Należy do nich m.in. aromat mięty pieprzowej. Można zatem szybko pozbyć się myszy z domu, nasączając waciki olejkiem eterycznym o tym zapachu i rozkładając je w różnych pomieszczeniach. W roli zamiennika doskonale sprawdzi się również ocet jabłkowy. 

Zobacz wideo Jak pozbyć się brzydkich zapachów? Oto nasze sposoby

Sposób na myszy w domu? Te rośliny pomogą w rozwiązaniu problemu z gryzoniami 

Poza miętą pieprzową jest także kilka innych zapachów, które zniechęcą myszy do pozostania w naszym domu na dłużej. W domu czy w ogrodzie warto w związku z tym posadzić dziką miętę, rumianek, dziewannę czy oleandry. Co więcej, wiedząc, gdzie znajduje się mysia nora, możemy ją spryskać lakierem do włosów dla jeszcze lepszego efektu. 

Jak pozbyć się z domu myszy? Niezawodna metoda, czyli żywołapki 

Wśród sprawdzonych trików na myszy nie może zabraknąć oczywiście żywołapek. Wystarczy włożyć do nich ulubiony przysmak myszy i mowa tutaj nie o serze, jak większość z nas kojarzy z bajek, ale o kawałku szynki czy ziarnach roślin. Gdy mysz do wejdzie do żywołapki, ta się zatrzaśnie, uniemożliwiając jej wyjście. Wówczas należy mysz wywieźć i wypuścić z dala od posesji np. do lasu czy na łąkę. 

Więcej o: