Weź połówkę ziemniaka i zanieś do garażu. Tanim kosztem rozwiążesz popularny problem

Zbliżająca się powoli jesień i zima to czas, który bywa trudny dla kierowców. Zmartwień przysparzają zaparowane szyby. Zdarza się, że stosowanie detergentów nie pomaga, a frustracja narasta. Na szczęście z problemem poradzi sobie zastosowanie popularnego warzywa.

Mało kto przypuszcza, że rozwiązanie problemu zaparowanych szyb jest w zasięgu ręki. Wystarczy iść do kuchni i wziąć ziemniaka. To popularne warzywo od zawsze króluje w polskiej kuchni i ma właściwości, o które niewiele osób je podejrzewa. Sprawdź, dlaczego warto przechowywać chociaż jedną sztukę w garażu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie wiesz jak poradzić sobie ze zbitą żarówką w lampce? Potrzebujesz jedynie ziemniaka

Rozkrój ziemniaka i zanieś do garażu. Pozbądź się zaparowanych szyb na dobre

Przed wykorzystaniem ziemniaka na szybach samochodowych trzeba go najpierw bardzo dokładnie umyć. Kolejnym krokiem jest przekrojenie warzywa na pół i delikatne pocieranie szkła. Po kilku minutach należy zetrzeć wydzieloną substancję papierowym ręcznikiem, gąbeczką lub ściereczką z mikrofibry, tak, by nie pozostawić żadnych smug. Dzięki tej metodzie można na jakiś czas zapomnieć o problemie zaparowanych szyb. Jeśli akurat skończyły nam się ziemniaki, dobrze powinna sprawdzić się też cebula, którą można wykorzystać w identyczny sposób. W tym przypadku efekt nie będzie jednak zbyt przyjemny, ponieważ zabieg pozostawi gryzący dla nosa aromat, który przez pewien czas utrzyma się w samochodzie.

Co można zrobić z ziemniaków? Bulwy mogą mieć dużo więcej zastosowań

Ziemniaki świetnie sprawdzą się też do czyszczenia luster, szkieł w okularach i okien. Wystarczy użyć ich w ten sam sposób, co w przypadku szyb samochodowych. To również sposób na zardzewiałe noże. Należy wbić w warzywo ostrze, zostawić na kilkanaście minut i umyć przedmiot.

Co jest dobre na zaparowane szyby w aucie? Sprawdź działanie pianki do golenia

Innym sposobem na zaparowane szyby jest użycie pianki do golenia. Metoda może wydawać się nieco dziwna, jednak jest skuteczna. Działanie tego produktu można porównać do efektów, które otrzymuje się przy użyciu specjalistycznych preparatów. Wystarczy rozprowadzić piankę równomiernie na szybie od wewnętrznej strony i po jakimś czasie dokładnie wytrzeć. Zabieg może zabierać sporo czasu, dlatego lepiej nie robić go na ostatnią chwilę. Należy go powtarzać co kilka dni, w zależności od tego, jaka dominuje pogoda.

Więcej o: