Afera o zdjęcie z dożynek. Polityk: "Przydałoby się trochę kultury"

Bełżyckiego radnego Andrzeja Bednarczyka wyraźnie zniesmaczyło jedno ze zdjęć, zamieszczonych na Facebooku przez Miejski Dom Kultury w Bełżycach. Fotografia została wykonana podczas tegorocznych dożynek województwa lubelskiego.
Zobacz wideo Radny rozsmarował mężczyźnie pizzę na głowie. Poczuł się sprowokowany, dziś żałuje i przeprasza

"Masakra! Takie zdjęcie z dożynek wojewódzkich na stronie Miejskiego Domu Kultury w Bełżycach. Gratulacje dla pani dyrektor za 'wyczucie smaku' i promocję Gminy Bełżyce. Przydałoby się trochę kultury w Miejskim Domu Kultury" - napisał radny w grupie Mieszkańcy Gminy Bełżyce.

Radny oburzony zdjęciem z dożynek. "Masakra!"

Wydarzenie odbyło się 11 września w Radawcu. Wiele osób zwróciło uwagę na jego wzniosły charakter . W pochodzie przeszły delegacje z województwa lubelskiego. Jak podaje m.in. "Dziennik Wschodni" obecne były m.in. członkinie Stowarzyszenia Kobiet Kreatywnych "Stokrotka" oraz podolskiego Koła Gospodyń Wiejskich. Na wydarzeniu pojawił się również marszałek województwa lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

Co spowodowało aż tak emocjonalną reakcję lokalnego polityka? Fotorelacja z pochodu zawierała 20 zdjęć, jednak jedno z nich szczególnie przykuło uwagę.

Fotografia, o której mowa, przedstawia kobiety uczestniczące w dożynkach, które pozują przy wieńcu i krzyżu, oraz wizerunku kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jedna z Pań miała na sobie fartuch, którego wzór imitował koronkową bieliznę. 

"Życzę więcej dystansu do życia"

"No nie wierzę. Stać w takim stroju koło krzyża. Brak słów" - skomentowała jedna z użytkowniczek platformy społecznościowej.

Wielu internautów jednak nie zgodziło się z opinią radnego. Niektórzy określili jego wpis mianem "wyżyny absurdu". 

"Niektórym życzę więcej dystansu do życia" - pisali komentujący.

"Nie znam was, ale Pani należy się medal i jakaś super nagroda. Fantastyczne poczucie humoru, uśmiech, radość" - czytamy w jednym z komentarzy.

Źródła: Facebook/Dziennik Wschodni

Więcej o: