Połóż kulkę aluminiową przy zlewie. To świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy!

Folia aluminiowa może być wykorzystywana na różne sposoby, dlatego znajduje się w prawie każdym domu. Oprócz pieczenia potraw i przechowywania żywności sprawdzi się też jako pomoc w domowych porządkach. Sprawdź, dlaczego warto trzymać kulkę folii przy zlewie.

Folia aluminiowa jest w kuchni niezastąpiona. Oprócz kontaktu z żywnością podczas pieczenia i przechowywania potraw może mieć też inne, ciekawe zastosowania. Związane z nią patenty ułatwiają życie niejednej pani domu, dlatego warto poznać jak najwięcej z nich. Dziś wytłumaczymy, dlaczego dobrym pomysłem jest trzymanie kulki z folii przy zlewie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Kulka folii aluminiowej przy zlewie. To przydatna pomoc w czyszczeniu!

Jednym z miejsc, w którym ciekawe zastosowanie może mieć ten produkt, jest zlew kuchenny. Okazuje się, że przechowywanie w pobliżu kulki z folii aluminiowej jest przydatne w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba doczyszczenia przypalonych garnków lub innych powierzchni z tłuszczu, rdzy i kamienia. To sposób o wiele tańszy, niż użycie standardowego skrobaka, a na dodatek materiał jest dosyć plastyczny, dlatego można go łatwo dopasować do potrzeb. Dobre działanie ma też w okresie letnim, gdy często czyścimy ruszt z grilla. Można to skutecznie zrobić przy pomocy wspomnianej kulki.

Co daje kulka folii aluminiowej w zmywarce? Włóż ją między talerze, a efekt cię zaskoczy

Talerze i sztućce często po wyjęciu ze zmywarki wydają się niedomyte. Powodem zazwyczaj jest twarda woda, z którą mają styczność. Nieestetyczne dla oka zacieki i plamy sprawiają, że znowu włączamy program, przez co zużywamy więcej wody i detergentów. Okazuje się, że wystarczy włożyć do zmywarki kulkę z folii aluminiowej, która zatrzyma ciecz, by nie tworzyła osadu na naczyniach.

Do czego można wykorzystać folię aluminiową? Sprawdź, czy znasz już jej wszystkie możliwości

  1. Wyłóż odpływ w zlewie kawałkiem folii aluminiowej, tworząc "pojemniczek" na tłuszcz i resztki żywności. Dzięki temu rury się nie zapchają.
  2. Jeśli elektryzują ci się włosy, przed wyjściem z domu natrzyj je folią. To szybki sposób na rozwiązanie problemu.
  3. Jeśli zajmujesz się amatorsko fotografią, folia aluminiowa może posłużyć do zrobienia blendy. Wystarczy nakleić ją na karton.
  4. Jeśli nożyczki są już tępe, możesz pociąć nimi folię aluminiową. To dobry sposób, żeby je naostrzyć.
Więcej o: