Zaginęła 16-letnia Dominika. Dziewczynka wyszła do szkoły i już nie wróciła. "Liczy się każda wskazówka"

O tym, że 16-letniej uczennicy nie widziano od 20 września, alarmuje między innymi Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska oraz Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach. "Bardzo prosimy o Waszą pomoc w poszukiwaniach w imieniu zrozpaczonej rodziny zaginionej nastolatki. Bliscy bardzo się o nią martwią" - apeluje kolejna grupa poszukiwawcza w mediach społecznościowych.
Zobacz wideo Łuków: o krok od tragedii na przejściu dla pieszych

Dominika Wałaszewska na co dzień mieszka w małej wsi Duże Wędoły (niedaleko Chojnic), w województwie pomorskim. 20 września, jak co rano wyszła do szkoły, która znajduje się w pobliskim Malachinie. 

Zajęcia zakończyły się w okolicach godziny 15.00, a o 15.30 nastolatka opuściła już teren szkoły. Sprawa jest poważna, ponieważ był to ostatni dzień, w którym widzieli ją jej bliscy, przyjaciele oraz nauczyciele.

Dziewczynka do dziś nie powróciła do swojego miejsca zamieszkania. Nie skontaktowała się też ani z rodziną, ani ze znajomymi.

Według doniesień grup poszukiwawczych, 16-latka ma ze sobą telefon komórkowy. Jednak pozostaje on nieaktywny.

Rysopis zaginionej nastolatki

Poszukiwana 16-latka ma około 160 centymetrów wzrostu, szczupłą budowę ciała i długie, ciemne włosy. Tak jak widać na zdjęciu powyżej, nosi okulary korekcyjne z czarnymi oprawkami. 

W dniu zaginięcia, nastolatka ubrana była w czarną bluzę sportową z kapturem. Miała na sobie także ciemne jeansy i czarne obuwie sportowe.

Ma przy sobie także torebkę w kolorze granatowym. Wbrew pozorom, szczegóły te są niezwykle ważne w poszukiwaniach.

Zaginionej dziewczynki szuka policja

16-letniej Dominika szuka również policja. Komunikat w sprawie zaginięcia dziecka udostępniła Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.

"Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu dziewczyny, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Chojnicach pod numerem telefonu 477436222, lub z najbliższą jednostką policji na nr alarmowy 112, a także za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem komenda.chojnice@gd.policja.gov.pl" - czytamy na stronie komendy.

Jeżeli ktokolwiek widział zaginioną lub ma informacje, gdzie obecnie przebywa, może też skontaktować się poprzez wiadomość prywatną na Facebooku lub e-mail ze Stowarzyszeniem Zaginieni Cała Polska - zaginienicalapolska@gmail.com.

W takich sytuacjach, niezwykle ważne jest jak najliczniejsze udostępnianie tego rodzaju komunikatów. Internet w takich przypadkach ma moc i może przyśpieszyć odnalezienie zaginionej. 

"Kochani, liczy się każda wskazówka"

"Bardzo wszystkich prosimy o maksymalną ilość udostępnień postu, a w przypadku zauważenia podobnej osoby o niezwłoczny kontakt z odpowiednimi służbami lub z redakcją naszej strony" - pisze w mediach społecznościowych kolejna grupa poszukiwawcza "Poszukiwani/Zaginieni Cały Świat".

"Kochani, liczy się każda wskazówka. Bardzo prosimy o Waszą pomoc w poszukiwaniach w imieniu zrozpaczonej rodziny zaginionej nastolatki" - czytamy.

"Bliscy bardzo się martwią o zaginioną i bardzo za nią tęsknią, proszą również wszystkich o pomoc w jak najszybszym odnalezieniu nastolatki" - apelują poszukiwacze.

Pod postami o zaginięciu nastolatki bardzo aktywni są także internauci, którzy chcą pomóc. Informują m.in.  o dalszym podaniu informacji i udostępnieniu przez siebie posta.  "Znajdzie się", "Proszę o kontakt z rodziną" - czytamy w komentarzach.

Źródło: Policja/Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska/Facebook

Więcej o: