Kiedy jest Halloween 2022? Sprawdź, którego dnia przygotować się do zabawy pełnej strachu

Kiedy jest Halloween 2022? Zbliża się październik, więc to pytanie zadaje sobie coraz więcej fanów przebieranej imprezy. Udział w zabawie może być świetną okazją do odpoczynku i nawiązania nowych znajomości, a dekoracje i ciekawe stroje na Halloween wzbudzą ogromne zainteresowanie.

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Chociaż święto nie wywodzi się z polskiej tradycji, to coraz częściej jest obchodzone również i u nas. To czas, który uwielbiają szczególnie dzieci, bo mają okazję do zdobycia dużej ilości cukierków lub do ewentualnego zrobienia psikusa. Dla nastolatków i dorosłych święto stanowi okazję do udziału w niezapomnianej imprezie pełnej strachu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Makijaż Sugar Skull na Halloween

Kiedy jest Halloween? Przygotuj się do "strasznej" zabawy

Halloween wypada tuż przed dniem Wszystkich Świętych, czyli 31 października. To świetny dzień na zorganizowanie przebieranej imprezy i wykonanie tematycznych dekoracji. Od kilku lat zabawę praktykuje się też w niektórych szkołach i przedszkolach, i choć święto wciąż może być uznawane za nieco kontrowersyjne, to z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Warto na ten dzień zaopatrzyć się w cukierki dla dzieci, które mogą zapukać wieczorem do drzwi z okrzykiem "cukierek albo psikus!". 

Monika OlejnikMonika Olejnik zaskakuje jaskrawym futrem. "Perfekcja stylizacji"

Pomysłowe przebranie na Halloween. Na co warto postawić w tym roku?

Jednym z najciekawszych elementów imprezy Halloween są stroje. Kobiety często decydują się na kreacje, które mogą przyprawiać o strach i ciekawość, a dopełniają je świetnym makijażem lub maską i tematycznym wzorkiem na paznokciach. Jak co roku warto zastanowić się wcześniej, jaką stylizację przygotować na ten szczególny dzień. Dobrze sprawdzają się te, które są inspirowane konkretnymi postaciami z horrorów lub filmowymi zabójcami, a także bardziej uniwersalne — czarownica, duch i zombie.

 

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan.Znane pary, które ukrywały swoją miłość. Długo nie przyznawali się do związku

Dynia na Halloween. Sprawdź, jak przygotować popularną ozdobę do ogrodu

Halloween stoi pod znakiem ogrodowych ozdób. To świetna okazja na przygotowanie zdobień, których widok zachwyci przechodniów. Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszymi są lampiony z dyni. Okazuje się, że ich wykonanie wcale nie należy do trudnych i można je zrobić samodzielnie w domu.

  1. Wytnij nożem otwór na górze dyni.
  2. Oczyść wyciętą pokrywkę, a z wnętrza usuń pestki i miąższ.
  3. Narysuj na dyni dowolny kształt. Najlepiej by na początek nie był zbyt skomplikowany.
  4. Wytnij obrysowany rysunek.
  5. Do środka dyni włóż świeczkę i zamknij pokrywkę. 
 
Więcej o: