"To piekielny rodzaj znęcania się". Kuzynka Karola III ujawniła bulwersujące szczegóły. Zwraca się do Meghan

Kuzynka Karola III Christina Oxenberg udzieliła wywiadu "News York Post" niedługo po pogrzebie królowej Elżbiety II. Jej słowa wywołały olbrzymią sensację. - To, przez co przechodzisz, to piekielny rodzaj znęcania się - powiedziała, zwracając się do Meghan Markle.
Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Od śmierci brytyjskiej monarchini cały świat przygląda się relacjom członków rodziny królewskiej i stara się odczytać ich mowę ciała oraz gesty podczas wspólnych wystąpień i uroczystości żałobnych. Na ostrzu obserwatorów szczególnie są książę Harry i Meghan Markle, a także ich stosunki z księciem Williamem i księżną Cambridge, Kate Middleton.

Mimo wszystko, wiele wyrazów wsparcia płynie jednak w kierunku Meghan. Przypomnijmy, że ona i jej mąż książę Harry wyprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, zrzekając się wcześniej tytułów królewskich.

Od samego początku zresztą związek młodszego wnuka królowej Elżbiety II z amerykańską aktorką budził spore kontrowersje. Nie doczekaliśmy się żadnych oficjalnych komunikatów na ten temat, ale tajemnicą poliszynela jest, że było to zarzewiem konfliktu na dworze Windsorów. Również przez to znacznie miały się ochłodzić relacje księcia Harry'ego z bratem, księciem Williamem - spekulują media. 

"Mają długą historię nękania"

Kuzynka Karola III, który po śmierci swojej matki objął brytyjski tron, w rozmowie z "New York Post" ujawniła bulwersujące szczegóły dotyczące tego, jak w rodzinie królewskiej traktowane są osoby spoza jej grona, które wkrótce mają do niej dołączyć np. poprzez małżeństwo.

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają długą historię nękania 'przybyszów'. Zwłaszcza kobiet, które spotykają się z członkami rodziny. Tylko te, które są twarde, przetrwają

- powiedziała córka księżniczki Elżbiety Karadziordziewić, dodając, że w przypadku Meghan Markle "znęcanie się" było wyjątkowo brutalne. - Są twardzi, są twardzi dla obcokrajowców - mówiła. Dodała, że "nie chodzi o kolor skóry, chodzi o bycie obcokrajowcem".

Zwróciła się też bezpośrednio do żony księcia Harry'ego.

Do Meghan Markle mówię: To, przez co przechodzisz, to piekielny rodzaj znęcania się

- powiedziała kuzynka króla Wielkiej Brytanii.

Jednak - jak podkreśliła Oxenberg - Meghan nie jest pierwszą ofiarą. Na początku związku z księciem Williamem z tego rodzaju traktowaniem spotkała się też obecna księżna Walii, Kate Middleton.

Kiedy książę William, teraz następca tronu, spotykał się z Kate Middleton przed ich ślubem w 2011 roku, rodzina królewska uznała za całkiem zabawne nazwanie ją przez brytyjską prasę Kate Middle Class

- wspominała Oxenberg. Dodała jednak, że teraz Kate traktowana jest już z szacunkiem.

59-letniam Christina Oxenberg jest młodszą siostrą aktorki, Catherine Oxenberg. Ich matką jest Elżbieta, księżniczka Jugosławii - blisko spowinowacona z królem Karolem III.

Źródła: skynews.com/New York Post

Więcej o: