Odnalazła się 17-letnia Patrycja, która uciekła z ośrodka. Poszukiwano jej dwa tygodnie

Sprawa zakończyła się szczęśliwa. 17-letnia Patrycja B., o której zaginięciu głośno było na początku września, odnalazła się. "Dziękujemy wszystkim za pomoc w poszukiwaniach" - napisali poszukiwacze w opublikowanym komunikacie.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

O zaginięciu 17-letniej Patrycji pisaliśmy we wrześniu. Poszukiwania zaginionej nastolatki trwały od 25 sierpnia. Tego dnia, około godziny 19.30 dziewczynka oddaliła się z terenu Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie (województwo śląskie) i udała się w nieznanym kierunku.

17 letnia Patrycja B., która zaginęła w Radzionkowie została odnaleziona cała i zdrowa

- przekazało Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska w mediach społecznościowych.

"Dziękujemy wszystkim za pomoc w poszukiwaniach. Patrycji oraz jej Mamie życzymy wszystkiego dobrego" - przekazała grupa.

Zaginięcie 17-letniej Patrycji. Nastolatka odnalazła się cała i zdrowa

Przypomnijmy, że nastolatki szukała policja z Tarnowskich Gór.

Zgłoszenie o ucieczce z MOW w Radzionkowie otrzymaliśmy mailowo. W zgłoszeniu tym wyszczególniono dwie wychowanki, które prawdopodobnie razem uciekły się z ośrodka. Była też wzmianka o tym, że jest to już kolejne samowolne oddalenie się

- przekazał nam na początku września br. mł. asp. Jacek Mężyk z KPP w Tarnowskich Górach.

Co robić w przypadku zaginięcia osoby bliskiej? Kluczowe są pierwsze godziny od zniknięcia.

Jeżeli czujesz, że z Twoimi bliskimi dzieje się coś złego - nie odpowiadają na Twoje wiadomości i telefony, nie byli widziani niepokojąco długo, nie możesz się z nimi spotkać i nie reagują na żadne próby kontaktu z Twojej strony oraz masz wrażenie, że zwyczajnie zapadli się pod ziemię, możesz zgłosić zaginięcie w najbliższej jednostce policji.

Wskazane jest posiadanie ze sobą zdjęcia osoby zaginionej. Jeśli natomiast wiesz, gdzie może przebywać osoba zaginiona lub masz jakiekolwiek informacje na temat miejsca jej pobytu, możesz dzwonić na numery alarmowe 112 lub 997.

I ponownie - w takiej sytuacji warto skontaktować się z też wolontariuszami - ochotnikami - poprzez email zaginienicalapolska@gmail.com.

Źródła: Facebook/Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska

Więcej o: