Wsadź sweter do torebki i umieść w zamrażarce. Sprytny trik, który ułatwi życie

Gdy za oknem robi się ponuro, a temperatura jest coraz niższa dla wielu osób to czas na zmianę garderoby. Wtedy zaczynamy często zakładać wełniane swetry. Nie zawsze jednak robimy to z przyjemnością, gdyż takie modele nie zawsze są przyjemne dla skóry, gdyż gryzą, drapią czy sprawiają wrażenie szorstkich. Jak rozwiązać ten problem? Pomoże genialny domowy trik.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jesień to czas zmian, również w zakresie wyposażenia naszej szafy, z której wyciągamy dawno już nienoszone swetry, bluzy itd. Okres kilku miesięcy może sprawić, że nie będą one tak przyjemne w dotyku,  noszeniu i wyglądzie jak wcześniej. Jak przywrócić garderobie pierwotny stan, dodając miękkości i zmniejszając efekt zmechacenia? Wszystkie potrzebne do tego rzeczy masz już w domu.

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Monika OlejnikOlejnik "jak zwykle z klasą". Jej garnitur damski to ponadczasowy hit!

Twój sweter zostawia kłaczki? Zastosuj trik z reklamówką i włóż go do zamrażarki

Wełna to niezwykle popularny i lubiany materiał, przede wszystkim ze względu na aspekt ciepła. Niestety posiada on również pewne wady, do których zalicza się szybkie mechacenie i pokrywanie się niechcianymi kuleczkami. Jeśli chcesz się tego pozbyć, to zastosuj rozwiązanie, do którego potrzebujesz jedynie, reklamówki i zamrażarki. Włóż do plastikowej torebki sweter, szalik czy czapkę, a następnie umieść w zamrażarce na całą dobę. Niska temperatura panująca w chłodziarce sprawi, że włókna nie tylko się wzmocnią, ale również efekt zmechacenia zmniejszy się lub całkowicie zniknie.

Niezawodne sposoby na zaparowane okna w domuTriki na mokre okna jesienią. Skutecznie pozbądź się wilgoci z domu

Zastanawiasz się, jak przywrócić miękkość wełnie? Sięgnij po popularną metodę z szamponem

Długie jesienne wieczory wiele osób lubi spędzić np. odpoczywając na kanapie w ulubionym, ciepłym wełnianym swetrze. Niestety, ale ten materiał nie zawsze jest taki przyjemny w noszeniu, jakbyśmy sobie tego życzyli. Produktem, który może to zmienić, jest szampon dla dzieci. Wystarczy ręcznie wyprać materiał w misce z wodą i dodatkiem kilku kropel kosmetyku. Następnie całość wypłucz, delikatnie wyciśnij nadmiar wody i wysusz. Gdy wełna wyschnie, ponownie będzie przyjemna w dotyku.

Więcej o: