Wsyp tę mieszankę na 30 minut do toalety. Zapomnisz o brzydkim zapachu i osadzie z kamienia

Zabrudzenia oraz nieprzyjemny zapach pojawiający się w muszli klozetowej to jedne z najbardziej uciążliwych rzeczy do pozbycia się podczas domowych porządków. Jeśli nie masz pomysłu, jak wyczyścić łazienkę na błysk, sięgnij po domowy trik z użyciem łatwodostępnego produktu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli nieregularnie dbaliśmy o czystość naszej łazienki, to teraz prawdopodobnie jedyną skuteczną opcją jest użycie specjalnej chemii gospodarczej. Ale nie tak od razu! Najpierw możemy sięgnąć po domowe metody, których użycie jest o wiele bardziej bezpieczne, a działanie porównywanie skuteczne.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Wsyp sprawdzoną domową mieszankę na 30 minut do toalety. Nie pożałujesz efektów

Jednym z niezawodnych w użyciu podczas sprzątania w domu produktów jest soda oczyszczona. W połączeniu z kwaskiem cytrynowym stworzy mieszankę, która poradzi sobie nie tylko z zalegającym osadem z kamienia, ale również nieprzyjemnym zapachem, wydobywającym się z muszli klozetowej. Ponadto soda oczyszczona rozwiąże problem z udrożnieniem toalety. Warto więc raz w tygodniu zalać tą domową miksturą muszlę klozetową. Pamiętaj o zachowaniu ostrożności i zabezpieczeniu dłoni rękawicami.

  1. Odmierz 1/3 szklanki sody oczyszczonej oraz 1/4 szklanki kwasku cytrynowego. 
  2. Całość wymieszaj ze sobą.
  3. Wsyp mieszankę do muszli klozetowej.
  4. Ponownie wymieszaj, aż powstanie piana.
  5. Całość pozostaw na ok. 30 minut. 
  6. Po upływie wyznaczonego czasu przejdź do normalnego mycia toalety.

Popularny napój usunie zalegający osad z kamienia. Jak to możliwe?

Jeśli masz problem z usunięciem osadu z kamienia, to sięgnij po sprytny trik z popularnym napojem gazowanym, czyli coca-colą. Jak to możliwe? Chodzi o wysoką zawartość kwasu fosforowego w produkcie. Poradzi on sobie z trudnymi plamami, zabrudzeniami czy nawet rdzą. Wystarczy jedna puszka napoju wlana do muszli klozetowej i pozostawienie całości na ok. godzinę lub dłużej. Po upływie wyznaczonego czasu wyczyść wnętrze toalety szczotką, skupiając się na miejscach pokrytych kamieniem.

Więcej o: