Sukienki midi dla kobiet po 50-tce. Te modele pięknie wysmuklają sylwetkę

Moda nie zna wieku! Jednak są pewne zasady, których dojrzałe panie chętnie przestrzegają, choć nie jest to żadna reguła. A to wynika z tego, że znają już swoje atuty, a niektóre cechy swojej sylwetki wolą ukryć. Jakie sukienki mogą idealnie pasować dojrzałym kobietom?

Dojrzałe kobiety mają już wyrobiony gust po latach doświadczeń. Są też świadome walorów swojej sylwetki, a także tego, co chciałyby ukryć, dlatego wybierają sukienki, które mają pewne funkcje, na przykład wysmuklenie, kamuflaż odstającego brzuszka czy optyczne wydłużenie sylwetki. Oto kilka naszych redakcyjnych wskazówek i przegląd modeli o długości midi z popularnych sieciówek. Są ponadczasowe, ale nie nudne! 

Zrób sobie talię! Pasek potrafi zdziałać cuda

Te sukienki nie tylko wysmuklą, ale także pomogą naszej talii. Jeśli nie podoba nam się jej wygląd, to śmiało możemy ją wizualnie "nakreślić". A doskonałym sposobem na to jest wiązany pasek. Niezależnie od tego, jaki ma się typ sylwetki, jest to zdecydowanie niezawodny patent. Sukienki wiązane w pasie odbierają optycznie kilogramów, a także sprawdzają się idealnie na co dzień. 

Sposób na wystający brzuszek. Szukaj kopertowego fasonu

Na wysmuklenie sylwetki składa się również ukrycie odstającego brzuszka. Dobrym kamuflażem dla niego jest sukienka o kroju kopertowym. Dzieje się tak dlatego, że uwaga skupia się na dekolcie, a poza tym linie koperty wizualnie niwelują kształt brzucha, przez co wygląda na bardziej płaski. Poza tym kopertowa sukienka zawsze wygląda elegancko. 

Długość za kolano optycznie dodaje centymetrów. 

Długość za kolano jest nie tylko elegancka, ale ma również wizualnie właściwości wyszczuplające! Zakrywając kolana, sprawiamy, że nogi wydają się nieco dłuższe, a to sprawia, że sylwetka wygląda na smuklejszą. 

Pamiętajmy, że to tylko wskazówki, a najważniejsza jest akceptacja i czysta radość z doboru sukienki, w której czujemy się najlepiej. 

Więcej o: