Niezawodny trik pokojówki na śnieżnobiałe ręczniki. Wykorzystaj produkt za 1,49 zł

Białe ręczniki są uniwersalne i pasują do każdej łazienki. Niestety, częste użytkowanie oraz pranie w wysokich temperaturach mogą sprawić, że zżółkną. Pokojówka zdradziła niezawodny sposób, dzięki któremu wybielisz je z pomocą produktu za 1,49 zł.

Biały kolor tkanin miewa to do siebie, że często trudno go utrzymać. Przy nieodpowiednim praniu czy pielęgnacji, szarzeje lub żółknie. Dotyczy to w szczególności materiałów, których używamy często oraz pierzemy w wysokich temperaturach — zwłaszcza pościeli czy ręczników. Na szczęście istnieją proste sposoby, na przywrócenie śnieżnej bieli bez użycia chemii. Jeden z nich zdradza pokojówka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Działa lepiej, niż niejeden proszek do czyszczenia. Poznaj właściwości kwasu cytrynowego

Pokojówka zdradziła niezawodny sposób na białe ręczniki. Wykorzystaj produkt za niecałe 2 zł

Do wybielania będziesz potrzebować miski, wody oraz kwasku cytrynowego. Metoda jest banalnie prosta i nie wymaga dużego nakładu pracy. Wystarczy, że:

  • rozpuścisz kwasek cytrynowy w wodzie w proporcjach 3:7,
  • zamoczysz w roztworze ręczniki i odstawisz na kilka godzin,
  • po tym czasie wypierzesz ręczniki w pralce.

Jak podaje portal genialne.pl, pokojówka gwarantuje, że ten sposób doskonale radzi sobie z wywabianiem szarości i żółtych plam. Dodatkowo jest prosty w wykonaniu oraz całkowicie bezpieczny. Za saszetkę kwasku cytrynowego zapłacisz niecałe 2 zł.

Trzy oblicza cytryny. W wybielaniu wykorzystasz także cały owoc oraz jego sok

Zamiast gotowego produktu, możesz wykorzystać cytrynę. Owoc znany jest ze swoich wybielających właściwości. Pokrój go na plasterki, wrzuć do garnka, zalej 1 litrem wody i zagotuj. W takim roztworze mocz ręczniki przez godzinę. Skuteczny środek wybielający wykonasz również z soku cytryny. Potrzebujesz do tego pół szklanki produktu oraz litr wody. Dokładnie wymieszaj obie ciecze, a następnie mocz w nich ręczniki przez około pół godziny. Po tym czasie nastaw pranie.

Prosty sposób na białe ręczniki. Sięgnij do apteczki

Niezawodny i niedrogi środek wybielający znajdziesz także w apteczce. Kilka tabletek aspiryny rozpuść w wodzie, a następnie minimum na pół godziny namocz w nich ręczniki. Na koniec wypierz je w pralce. Lek działa doskonale nie tylko na ból głowy, ale także na przebarwienia i żółte plamy. Dzięki niemu twoje ręczniki na nowo będą śnieżnobiałe.

Więcej o: