Molestował kobietę na klatce schodowej. Napadł ją przy windzie

Częstochowska policja poszukuje mężczyzny, który w czerwcu zaatakował kobietę, "chcąc zmusić ją do wykonania innej czynności seksualnej". Funkcjonariusze opublikowali portret pamięciowy napastnika. Jest też apel do wszystkich potencjalnych świadków zdarzenia.
Zobacz wideo Policja zatrzymała 34-latka, który przez lata molestował seksualnie nieletnie córki swojej partnerki.

Trwają poszukiwania mężczyzny, który zaatakował kobietę na klatce schodowej w jednym z bloków przy ulicy Bohaterów Katynia w Częstochowie. Policja opublikowała jego wizerunek po kilku miesiącach od zdarzenia.

Do napaści doszło 18 czerwca. Mężczyzna zaatakował kobietę, gdy ta wracała do swojego domu

- To była godzina ok. 3.00 w nocy,. Kobieta wracała do domu, weszła do klatki i tam, czekając na windę, została napadnięta - właśnie przez tego mężczyznę. Gdy zaczęła krzyczeć, napastnik prawdopodobnie wystraszył się i uciekł - powiedział w rozmowie z kobieta.gazeta.pl asp. Daniel Zych zastępujący rzecznika prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie.

Jak dodał, na klatce schodowej nie było monitoringu. Wizerunek poszukiwanego udostępniono od razu po tym, jak zostało sporządzone i przesłane do jednostki policji. Został on odwzorowany na podstawie portretu pamięciowego.

Napadł kobietę na klatce schodowej. Uciekł, gdy zaczęła krzyczeć

Sprawa trafiła na policję. Według wstępnych ustaleń mundurowych, mężczyzna miał około 25 lat i 180 centymetrów wzrostu. Miał także jasne oczy, długi nos, cienkie usta i bladą cerę. W chwili ataku ubrany był w czarną odzież.

Trwają poszukiwania agresora.

Policja apeluje o pomoc do świadków. To pomoże szybko ująć sprawcę!

"Kryminalni z Komisariatu VI Policji w Częstochowie poszukują mężczyzny, który w czerwcu zaatakował kobietę, chcąc zmusić ją do wykonania innej czynności seksualnej. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy proszone są o kontakt z Policją" - czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronie częstochowskiej policji.

Numery, pod które należy dzwonić w tej sprawie to 478581611 lub 997.

Mężczyzna, który zaatakował kobietę na klatce schodowej w Częstochowie i usiłował zgwałcić. Jest ścigany przez policjęMężczyzna, który zaatakował kobietę na klatce schodowej w Częstochowie i usiłował zgwałcić. Jest ścigany przez policję czestochowa.policja.gov.pl

Policja, po ponad 3 miesiącach, zdecydowała się także opublikować portret pamięciowy poszukiwanego.

Źródło: Policja

Więcej o: