Czym czyścić ręce po orzechach włoskich? Te tanie i sprawdzone produkty usuną brud w okamgnieniu!

Jeśli zastanawiasz się, jak czyścić ręce po orzechach włoskich, mamy rozwiązanie! Nie jedno, a trzy z użyciem produktów, które znajdziesz w domu. Nie są drogie, ale bardzo skuteczne. Z powodzeniem usuną brud z dłoni i paznokci.

Orzechy to jedne z tych produktów, które są charakterystyczne dla jesiennej pory. Mają gorzki smak, który świetnie komponuje się w kuchni z rozmaitymi serami, ale i burakiem, czy... miodem. Orzechy to też dodatek do słodkich wypieków. Niestety, aby je pozyskać, często trzeba najpierw rozłupać skorupkę. Młode orzechy zawierają sok, który osadza się na paznokciach i dłoniach. Nadaje im bardzo brzydki, ciemny kolor, który ciężko potem zmyć. Jest to niepotrzebna obawa, ponieważ mamy na to świetne sposoby.

Zobacz wideo Crumble jabłkowy z orzechami [PRZEPIS]

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Czym czyścić ręce po orzechach włoskich? Zacznij od cytryny

W przypadku niewielkich zabrudzeń świetnie sprawdzi się sok z cytryny. Wyciśnij go, a następnie zanurz w nim szczotkę do rąk, z twardym włosiem. Zacznij pocierać nią kolejno dłonie, tak aby sok z cytryny wsiąknął w skórę. W ten sposób pozbędziesz się brudu! Na koniec, natrzyj dłonie balsamem. Wzmocniona metoda czyszczenia dłoni, ale bez użycia szczotki, to nacieranie dłoni sokiem z cytryny, ale z dodaniem do niej grubej soli morskiej. Wówczas, otrzymamy naturalny peeling, który w zdrowy sposób usunie brud.

Wiemy, jak doczyścić ręce po orzechach włoskich. Użyj pasty do zębów

Pasta d zębów co prawda wysusza skórę, ale potrafi też skutecznie ją oczyścić. Ten produkt znalazł swoje zastosowanie przy... czyszczeniu butów, ale i np. pozbywaniu się wyprysków na twarzy. Tym razem usunie brud po orzechach. Nałóż odrobinę pasty na szczoteczkę do rąk i zacznij energicznie szczotkować skórę w zabrudzonych miejscach. Możesz dodać też szczyptę sody i rozmieszać ją z wodą.

Usuwanie brudu po orzechach przy pomocy płynu do mycia naczyń

To mocno chemiczna metoda, która wymaga maski na dłonie, lub balsamu po wykonanej czynności. Chodzi o płyn do mycia naczyń, który pomimo tego, że stosowany jest do innych celów, skutecznie usuwa brud pozostawiony przez orzechy. Wystarczy kilka kropel zmieszanych z łyżką sody oczyszczonej. Taką miksturę należy wmasować dokładnie w dłonie i opłukać ciepłą wodą.

Więcej o: