Czym czyścić ręce po orzechach włoskich? Te tanie i sprawdzone produkty usuną brud w okamgnieniu!

Jeśli zastanawiasz się, jak czyścić ręce po orzechach włoskich, mamy rozwiązanie! Nie jedno, a trzy z użyciem produktów, które znajdziesz w domu. Nie są drogie, ale bardzo skuteczne. Z powodzeniem usuną brud z dłoni i paznokci.

Orzechy to jedne z tych produktów, które są charakterystyczne dla jesiennej pory. Mają gorzki smak, który świetnie komponuje się w kuchni z rozmaitymi serami, ale i burakiem, czy... miodem. Orzechy to też dodatek do słodkich wypieków. Niestety, aby je pozyskać, często trzeba najpierw rozłupać skorupkę. Młode orzechy zawierają sok, który osadza się na paznokciach i dłoniach. Nadaje im bardzo brzydki, ciemny kolor, który ciężko potem zmyć. Jest to niepotrzebna obawa, ponieważ mamy na to świetne sposoby.

Zobacz wideo Crumble jabłkowy z orzechami [PRZEPIS]

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Czym czyścić ręce po orzechach włoskich? Zacznij od cytryny

W przypadku niewielkich zabrudzeń świetnie sprawdzi się sok z cytryny. Wyciśnij go, a następnie zanurz w nim szczotkę do rąk, z twardym włosiem. Zacznij pocierać nią kolejno dłonie, tak aby sok z cytryny wsiąknął w skórę. W ten sposób pozbędziesz się brudu! Na koniec, natrzyj dłonie balsamem. Wzmocniona metoda czyszczenia dłoni, ale bez użycia szczotki, to nacieranie dłoni sokiem z cytryny, ale z dodaniem do niej grubej soli morskiej. Wówczas, otrzymamy naturalny peeling, który w zdrowy sposób usunie brud.

Beata ŚcibakównaŚcibakówna zachwyca w zwiewnej sukience. To model idealny dla kobiet po 50

Wiemy, jak doczyścić ręce po orzechach włoskich. Użyj pasty do zębów

Pasta d zębów co prawda wysusza skórę, ale potrafi też skutecznie ją oczyścić. Ten produkt znalazł swoje zastosowanie przy... czyszczeniu butów, ale i np. pozbywaniu się wyprysków na twarzy. Tym razem usunie brud po orzechach. Nałóż odrobinę pasty na szczoteczkę do rąk i zacznij energicznie szczotkować skórę w zabrudzonych miejscach. Możesz dodać też szczyptę sody i rozmieszać ją z wodą.

Emerytura dla mam - kto może otrzymać pieniądze?Dodatki dla emerytów w październiku do 3000 zł. Gdzie złożyć wniosek?

Usuwanie brudu po orzechach przy pomocy płynu do mycia naczyń

To mocno chemiczna metoda, która wymaga maski na dłonie, lub balsamu po wykonanej czynności. Chodzi o płyn do mycia naczyń, który pomimo tego, że stosowany jest do innych celów, skutecznie usuwa brud pozostawiony przez orzechy. Wystarczy kilka kropel zmieszanych z łyżką sody oczyszczonej. Taką miksturę należy wmasować dokładnie w dłonie i opłukać ciepłą wodą.

Więcej o: