Włóż do butów na noc obrane ziemniaki. Ten niezawodny patent pozwoli ci zaoszczędzić czas i pieniądze

Umieszczanie ziemniaków w butach może wydawać się dziwnym pomysłem. Jak się jednak okazuje, te warzywa mają wiele zastosować, nie tylko w kuchni. Sprawdź, dlaczego warto znać ten trik. Co daje włożenie do butów obranego ziemniaka?

Ziemniaki to w Polsce jedne z najpopularniejszych warzyw, bez których często nie wyobrażamy sobie obiaduJak się okazuje, mają one więcej zastosowań i można ich używać także poza kuchnią. Ziemniaki przydadzą się też w domowych trikach, które ułatwią życie. Co daje wsadzenie do butów obranego warzywa? Zdradzamy. 

Zobacz wideo Ziemniaki, jajko, czosnek. Teraz nie będziesz mieć problemów z obieraniem czegokolwiek

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Masz za ciasne buty? Włóż do nich obranego ziemniaka! 

Skórzane buty są niezwykle trwałe i popularne, jednak na początku, zanim je rozchodzimy, mogą powodować ucisk palców. To dość powszechny problem, zwłaszcza u osób, których rozmiar waha się między połówkami. Istnieje jednak rozwiązanie, które kosztuje grosze i rozwiąże ten kłopot. 

Nie musisz zanosić zbyt ciasnych butów do szewca. Wystarczy, że przygotujesz dwa ziemniaki. Dokładnie je umyj i obierz, a następnie wciśnij w czubki butów tak, by rozpierały ich przednią część. Pozostaw warzywa na noc. W tym czasie sok z ziemniaka zmiękczy i rozciągnie skórę obuwia bez jego uszkadzania. Po wyjęciu warzywa pamiętaj o przetarciu wnętrza butów wilgotną ścierką.  

Jak rozciągnąć buty domowymi sposobami? Wypróbuj parę wodną 

Należy pamiętać, że powyższa metoda działa tylko na modelach wykonanych z naturalnej skóry. Lepiej nie stosować jej na butach z materiału. W ich przypadku sok jedynie wsiąknie w tkaninę. 

Wtedy doskonałym sposobem na zbyt ciasne obuwie jest wykorzystanie pary wodnej. Wystarczy, że przez kilka minut potrzymasz buty nad wrzącą wodą. Ustaw je tak, aby para leciała prosto do wnętrza obuwia. Po kilka minutach nałóż buty na stopy i spróbuj pochodzić w nich kilka godzin. Dla lepszego efektu możesz założyć grube skarpety.  Trik, podobnie jak metoda z ziemniakiem, działa jedynie na modelach wykonanych ze skóry.  

Więcej o: