Skuteczny sposób na muszki owocówki. Wykorzystaj popularny olejek, a problem sam zniknie

Wystarczy, że w kuchni zostawisz jakiś owoc i otworzysz okno, a pojawią się błyskawicznie. Potrafią być prawdziwym utrapieniem. Na szczęście istnieje skuteczny sposób na muszki owocówki. Jest niedrogi i wykorzystasz do niego produkty, które zapewne znajdziesz w swojej kuchni.

Muszki owocówki potrafią być prawdziwą plagą, która skutecznie psuje humor. Są niezwykle natrętne i rozmnażają się w zastraszającym tempie. Co więcej, mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego warto zająć się nimi błyskawicznie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Czy muszki owocówki są niebezpieczne? Stosuj się do tych zasad, a nigdy się nie pojawią

Muszki owocówki to malutkie owady, które mogą przynieść olbrzymie problemy. Choć osiągają zaledwie 3 mm długości i żyją nie dłużej niż 2 tygodnie, przenoszą drobnoustroje, które są  niebezpieczne dla naszego zdrowia. Gdy tylko zauważymy ich obecność, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o porządek w kuchni, gdyż bez ustalenia źródła, ciężko zwalczyć przyczynę. Przyciągają je dojrzałe, gnijące owoce i produkty fermentowane. Na czym skupić się w szczególności?

  1. Wszystkie przejrzałe owoce, w szczególności te, na których osiadły owady należy wyrzucić, a w przyszłości najlepiej nie trzymać ich na wierzchu.
  2. Ważne jest regularne zmywanie naczyń, czyszczenie zlewu i odpływu.
  3. Zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie oraz częste wyrzucanie śmieci
  4. Dokładne zamykaj pojemniki z żywnością.

Jak pozbyć się muszek owocówek? Domowe odstraszacze, dzięki którym zażegnasz problem

Gdy w twojej kuchni pojawili się mali intruzi postaw na skuteczne i niedrogie rozwiązania. Muszki owocówki nie znoszą zapachu mięty pieprzowej. Wystarczy, że wlejesz kilka kropel miętowego olejku do rozpylacza, zalejesz wodą i taką mieszanką spryskasz miejsca, w których się pojawiły. Natychmiast uciekną. W ten sam sposób możesz wykorzystać ocet.

Pułapki, które wykonasz sama, czyli skuteczny sposób na muszki owocówki

Najpopularniejszą pułapkę na insekty zrobisz ze słoika, kawałka folii spożywczej, gumki recepturki i słodkiego soku lub octu jabłkowego i płynu do naczyń. Jej wykonanie jest banalnie proste. Do słoika wlej roztwory — słodki sok lub ocet jabłkowy z odrobiną płynu do mycia naczyń. Naczynie zakryj folią spożywczą, zabezpiecz gumką, a następnie zrób w wieczku kilkanaście dziurek. Teraz wystarczy trochę poczekać. Insekty, wabione zapachem, wlecą do słoika i już się z niego nie wydostaną. 

Więcej o: