Oskarżyli kobietę, że uwiodła księdza. List pełen wyzwisk. "To zapewne prosto z Biblii"

"Polak-katolik w pigułce", "Chrześcijanie pełną gębą" - dziesiątki takich komentarzy przeczytać można pod zdjęciem listu autorstwa parafian z Nowej Dęby, który obiegł sieć. "Wierni" uderzają w nim w jedną z kobiet społeczności, która rzekomo "wykradła kościołowi wspaniałego kapłana". List zawiera stek skandalicznych wyzwisk, wszystkie pod adresem wspomnianej kobiety.
Zobacz wideo Terlikowski o raporcie ws. Pawła M.: Chcieliśmy oddać głos pokrzywdzonym

Skandaliczny list parafian z miejscowości Nowa Dęba krąży po mediach społecznościowych. Zdjęcie zawieszonego na drzewie, wydrukowanego "apelu" znalazło się na popularnym kanale Make Life Harder. Udostępniła je również dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska - przekonując, że owe pismo nie jest fejkiem. 

Bulwersujący komunikat to stek wyzwisk, skierowanych w stronę kobiety zatrudnionej w lokalnym szpitalu, która miała "uwieść" księdza. Zdaniem "bogobojnych" parafian, to oczywiście ona jest źródłem wszelkiego zła, zaś pod adresem wikariusza nie pada ani jedno obraźliwe słowo.

Bulwersujący list "wiernych" to nie fejk. Wyzywają i poniżają kobietę 

"To nie fejk. Sprawdziłam. To jest Polska, XXI wiek" - napisała na Instagramie Karolina Korwin-Piotrowska. 

Szanowni mieszkańcy Nowej Dęby. W imieniu społeczności naszego miasta Nowej Dęby piszemy do was ten APEL. Kto pracuje na Oddziale Ginekologii w naszym Szpitalu? Zwykła sz*ata". Prostytutka! Pospolita ku**a!

- taką wiązanką przekleństw zaczyna się wulgarny list. 

Jak nazwać Katarzynę (zamazane nazwisko - red.), która wykradła Kościołowi wspaniałego kapłana, który pracował w naszej parafii jako wikariusz. Byliśmy nim zauroczeni. (...) Ta niemoralna rozwódka (...) uwiodła młodego księdza. Zbałamuciła młodego mężczyznę

- czytamy w absurdalnym oświadczeniu. 

"Świętobliwi" autorzy steku wyzwisk twierdzą, że wspomniany ksiądz Łukasz "zauroczył ich" kazaniami i "odprawianiem mszy świętej". Za to, że kapłan złamał przysięgę czystości, obwiniają jedynie panią Katarzynę. 

Porównują kobietę do "Jagny z reymontowskich Chłopów" pisząc, że miała ona "osaczyć" duchownego w mieszkaniu. Tym samym dają dowód na to, że niekoniecznie przeczytali lekturę szkolną ze zrozumieniem.

Jaka przyszłość tego parszywego związku? Kropla wątpliwej przyjemności, a beczka goryczy do końca życia dla ks. Łukasza i tej parszywej s*ki. Jak bardzo cierpią rodzice tego kapłana! Ale ta k***a o tym nie myśli. Napluła Chrystusowi w twarz i jest dumna, że to dla niej zostawił służbę przy ołtarzu (...). Oby ziemia ją pochłonęła! Taki wstyd dla szpitala, miasta i naszej parafii"

- "boleją" autorzy skandalicznego listu.

"Widać, że nauki kościoła nie poszły w las"

Pod udostępnionym listem nie brakuje komentarzy, rzecz jasna - głównie ironicznych lub oburzonych. "Dzieci ich prowokują, rozwódki zmuszają. Ciężkie to życie księży. Dobrze, że chociaż parafian mają wiernych" - napisała pod postem dziennikarki jedna z internautek.

 

"Przekaz miłości Chrystusa zawarty w tekście wręcz oślepia. Widać, że nauki kościoła nie poszły w las" - ironizuje kolejny internauta.

Te wszystkie przekleństwa to zapewne prosto z Biblii

- pisze inna użytkowniczka Instagrama.

"A ci biedni mężczyźni jak zwykle niewinni jak kwiatuszki" - zauważa kolejna komentująca.

"Piękny dobór słów, a podczas mszy - przekażmy sobie znak pokoju. Wcześniej konfesjonał, puk puk w drewienko i sprawa załatwiona" - czytamy w następnym komentarzu.

"Jak zwykle winna jest kobieta"

Wiele osób zwraca uwagę na przerażający fakt, że to kobieta została obarczona winą i obrzucona obelgami. "Straszne! I jedna dla mnie uderzająca rzecz: jak zwykle winna jest kobieta. 'Rozbiła małżeństwo', 'uwiodła', 'zbałamuciła'. Jakby ci wszyscy faceci nie mieli mózgu, ani własnej woli, albo jakby byli dziećmi. Dorośli ludzie podejmują zazwyczaj samodzielne decyzje" - podkreśla jedna z nich.

"Wierzyć się nie chce... Cały ten zakłamany, nienawistny kościół z retoryką rodem ze średniowiecza. To nie pierwszy raz, kiedy słyszy się o takich rzeczach" - nie szczędzi ostrych słów krytyki kolejny użytkownik platformy.

"Chrześcijanie pełną", "Polak-katolik w pigułce.." - czytamy.

Źródło: Instagram

Więcej o: