Wrzuć do pralki popularny lek i pozbądź się uporczywych plam. Twoje ubrania odzyskają śnieżnobiały kolor

Po aspirynę sięgamy głównie, gdy chcemy pozbyć się bólu głowy czy pokonać przeziębienie. Mało kto wie, że ma też wiele innych zastosowań. Z sukcesem wykorzystasz ją podczas prania. Wrzuć do bębna kilka tabletek i ciesz się spektakularnymi efektami.

Choć aspirynę najczęściej bierzemy na różne dolegliwości bólowe, ma ona dużo więcej zastosowań. Możemy wykorzystać ją także w domu. Idealnie sprawdzi się jako odplamiacz i wybielacz do jasnych i białych tkanin.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak wybielić zszarzałe ubrania? Z pomocą przyjdzie produkt z domowej apteczki

Z pomocą aspiryny pozbędziesz się przebarwień i uporczywych plam po antyperspirancie czy pocie. Dzięki zawartości kwasu acetylosalicylowego, który wykazuje właściwości wybielające, twoje ubrania odzyskają śnieżnobiały kolor. Wystarczy, że kilka tabletek popularnego leku dodasz do prania.

Zastosowanie aspiryny w praniu. Jak jej użyć?

Na samym początku warto zaznaczyć, że ze względu na swoje właściwości wybielające, aspiryna nada się tylko i wyłącznie do jasnych lub białych tkanin. Nie tylko przywróci im śnieżną biel, ale także zadziała jak skuteczny odplamiacz. Wystarczy, że bezpośrednio do bębna pralki wrzucisz 4 tabletki i nastawisz pranie. W przypadku wyboru niskiej temperatury warto najpierw je pokruszyć. Dzięki temu zyskasz pewność, że całkowicie się rozpuszczą.

Co w przypadku ciężkich do usunięcia plam? Wykorzystaj ten sprytny trik

Jeśli zmagasz się z wyjątkowo trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, przed docelowym praniem namocz ubrania w wodzie z dodatkiem aspiryny. Rozpuść pięć tabletek w dwóch litrach gorącej wody i w takim roztworze trzymaj ubrania przez całą noc. Po tym czasie wrzuć je do pralki i wypierz według wcześniejszych wskazówek. Uporczywe plamy znikną.

Więcej o: