Wlej tę mieszankę do toalety. W 15 minut upora się z zaciekami i uciążliwym osadem

Niestety z zaciekami czy osadem w toalecie często sklepowa chemia nie daje sobie rady. Jak zatem pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń? Z pomocą przychodzą domowe sposoby. Zdradzamy te najskuteczniejsze.

Regularne czyszczenie toalety może zapobiec powstawaniu zacieków czy trudnego do usunięcia osadu. Co jednak w sytuacji, gdy sklepowe środki przestają sobie dawać radę? Wtedy warto sięgnąć po domowe triki, które są nie tylko skuteczne, ale jednocześnie tanie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Domowy sposób na czyszczenie toalety? Ta mieszkanka rozprawi się z zabrudzeniami w 15 minut

Jak szybko pozbyć się osadu i zacieków z toalety? Wystarczy połączyć pół szklanki octu jabłkowego z sokiem z jednej cytryny. Taka mieszanka nie tylko usunie zabrudzenia, ale też nieprzyjemny zapach, a dodatkowo ma właściwości dezynfekujące. Należy jedynie wlać roztwór do toalety, wyczyścić przy pomocy szczotki, a następnie zostawić na 15 minut. Na koniec obficie spłukujemy i gotowe. 

Zazwyczaj ją pijesz, tym razem wlej ją do toalety. Pozbędziesz się kamienia 

Coca-cola to nie tylko pyszny napój, ale jak się okazuje także środek do czyszczenia toalety. Dzięki zawartości kwasu fosforowego usunie zalegający w toalecie kamień i może pomóc w udrożnieniu rur. Puszkę popularnego napoju wlewamy na godzinę do WC, a później przy pomocy szczotki czyścimy. Efekt widoczny już po pierwszym zastosowaniu. 

Jak usunąć kamień z toalety? Z pomocą przychodzi boraks

Boraks często przydaje się w domowych porządkach i jest świetną alternatywą dla sklepowych detergentów. W łazience może pomóc uporać się z nieestetycznymi zabrudzeniami muszli klozetowej. Należy jedynie pół szklanki środka wsypać do WC i zostawić przynajmniej na godzinę. Potem podobnie jak w przypadku coca-coli, czyścimy wnętrze szczotką i obficie spłukujemy. 

Więcej o: