Dlaczego wypadają włosy? Unikaj szamponów z tym składnikiem, a skóra głowy będzie ci wdzięczna

Nadmierne wypadanie włosów to problem, z którym mierzy się coraz więcej kobiet i mężczyzn. Stres, nieodpowiednia dieta i pielęgnacja skóry głowy mogą prowadzić do pogłębienia tego stanu. Czy można temu zapobiec? Jak najbardziej. W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się składowi szamponu, który stosujemy na co dzień.

Wypadanie włosów jest zjawiskiem naturalnym. Dziennie każdy z nas gubi około 100 włosów. Co jednak w sytuacji, gdy liczba ta zaczyna wzrastać? Wówczas warto wprowadzić zmiany nie tylko pielęgnacji włosów, ale i diecie. W pierwszej kolejności powinniśmy upewnić się natomiast, czy nasz szampon nie ma w składzie kokamidopropylobetainy (cocamidopropyl betaine) - jest to pochodna oleju kokosowego. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Dlaczego wypadają włosy? Problem może tkwić w nieodpowiednim szamponie

Wiele szamponów dostępnych na rynku ma w składzie cocamidopropyl betaine. Jest to substancja myjąca, usuwająca zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów, ale w przypadku osób z wrażliwą skórą może prowadzić do alergii i powstania niepożądanych reakcji tj. nadmierne wypadanie włosów, podrażnienia skalpu, łupież czy swędzenie skóry głowy. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności warto dokładnie przeczytać skład używanego szamponu

Domowe sposoby na wypadające włosy? Dodaj do szamponu cukier

Co cztery mycia warto stosować szampon z dodatkiem łyżeczki cukru. Taka mieszanka zadziała bowiem jak peeling. W ten sposób złuszczymy martwy naskórek i oczyścimy skórę głowy. Regularne przeprowadzanie tego prostego zabiegu sprawi, że ograniczymy wypadanie włosów, przyspieszymy wzrost nowych, a także zmniejszymy świąd skóry głowy. 

Jakich witamin brakuje, gdy wypadają włosy? Być może za mało masz ich w diecie

Przyczyną nadmiernego wypadania włosów może być również niedobór witamin. Mowa tutaj przede wszystkim o: 

  • witaminie D - stymuluje mieszki włosowe, a jej niedobór może prowadzić do zahamowania porostu włosów, 
  • biotynie - odpowiada nie tylko za mocne paznokcie i piękną skórę, ale właśnie również mocne i gęste włosy, 
  • witaminie A - jej niedobór sprawia, że włosy są suche i łamliwe oraz wypadają. 
Więcej o: