Przetrzyj włosy kawałkiem folii aluminiowej, a efekt cię zachwyci! Banalne rozwiązanie częstego problemu

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań, nie tylko w kuchni. Idealnie nada się do czyszczenia srebra, czy pomoże pozbyć się rdzy. Co się stanie, jeśli wykorzystasz ją w pielęgnacji włosów? Efekty mogą cię zaskoczyć

Wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego ze zdwojoną siłą powraca zmora wielu kobiet — elektryzujące się włosy. Okazuje się, że istnieje prosty, choć nieoczywisty, sposób, który pomoże nam zwalczyć ten problem. Z pomocą przyjdzie produkt z kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Dlaczego włosy się elektryzują? Problem włosów suchych i zniszczonych

Z kłopotem, jakim są elektryzujące się włosy, zmagamy się przez cały rok. W okresie jesienno-zimowym jest on szczególnie uciążliwy, ze względu na czapki oraz szaliki. Pod wpływem pocierania o materiał, pasma ulegają naładowaniu i zaczynają się wzajemnie odpychać i unosić. Dotyczy to w szczególności włosów wysokoporowatych, które po lecie są suche i szorstkie.

Pozbądź się problemu raz na zawsze. Kluczem jest odpowiednia pielęgnacja

Pierwszym krokiem w walce z elektryzowaniem się włosów, powinna być ich odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie. Wystrzegaj się produktów, gdzie wysoko w składzie znajdziesz glicerynę lub alkohole, sięgaj po te, w których królują masła i olejki. Raz w tygodniu możesz wykonywać olejowanie na podkład nawilżający, który dodatkowo zatrzyma wilgoć w pasmach.

Natychmiastowy ratunek w przypadku elektryzujących się włosów. Sięgnij po produkt z kuchni

Gdy twoje włosy się elektryzują, a potrzebujesz je błyskawicznie ogarnąć, z pomocą przyjdzie folia aluminiowa. Wystarczy, że przetrzesz nią pasma. Rób to zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, z góry na dół. Folia aluminiowa zneutralizuje naładowanie i błyskawicznie pomoże ci zażegnać problem. Pamiętaj jednak, że efekt uzyskany w ten sposób jest krótkotrwały. Z jego pomocą zwalczasz skutek, a nie przyczynę. Idealnie nada się w przypadku nagłych sytuacji, jednak nie rozwiąże problemu przesuszonych włosów.

Metodę z wykorzystaniem folii aluminiowej rozsławiła popularna influencerka. Na TikToku opublikowała nagranie, w którym podzieliła się efektami.

Więcej o: