Natrzyj zlew tym produktem do smażenia. Prosty trik, dzięki któremu będzie jak nowy!

Czym czyścić zlew? Niektóre rodzaje armatury wymagają szczególnego traktowania i łatwo się brudzą. Znamy sposób, aby zlew stalowy lub granitowy znów zachwycał wyglądem. Wystarczy odrobina produktu, który masz w swojej kuchni. Usunie brud i zabezpieczy powierzchnię.

Czyszczenie zlewu wcale nie jest najłatwiejsze. Jeśli masz w domu twardą wodę, osadzają się na nim krople, a pryskająca woda sprawia, że armatura niemal nigdy nie wygląda na jednolicie czystą i gładką. Szczególny problem mogą mieć te osoby, które wybrały granitowy, ciemny zlew. Wygląda bardzo efektownie, ale może tworzyć się na nim jasny osad. Wiemy, jak temu zaradzić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić zlew domowymi sposobami? Ten produkt jest niezawodny

Okazuje się, że aby doczyścić stalowy, lub granitowy zlew, wcale nie potrzebujesz drogich i mocno chemicznych produktów ze sklepu. Wystarczy ten, który masz w domu i często używasz go do smażenia. Chodzi oczywiście o olej, który z pozoru tłusty, znakomicie wchłania się w strukturę zlewu, zabezpieczając go i nadając wygląd, którego się nie spodziewasz. To znakomity sposób na stworzenie warstwy ochronnej przed kolejnymi zabrudzeniami, a także zniwelowanie poprzednich śladów.

Klaudia El DursiKlaudia El Dursi pozuje w zmysłowej bieliźnie za 429 zł. "Seks i klasa"

Czyszczenie zlewu olejem. Jak to zrobić, aby wyglądał jak nowy?

Aby granitowy, lub stalowy zlew wyglądał znów jak nowy, należy nałożyć na suchą, najlepiej gąbkową ściereczkę kroplę oleju, Następnie energicznymi ruchami dokładnie wsmarować go w każdy kawałek powierzchni zlewu, zarówno dookoła komory, jak i na dnie. Jeśli pozostanie nadmiar tłuszczu, trzeba zgarnąć go papierowym ręcznikiem. Przed procesem czyszczenia koniecznie trzeba usunąć wszelkie resztki jedzenia i obmyć zlew wodą, aby pozostały jedynie smugi, czy przebarwienia. Dopiero wtedy można nałożyć olej, który powoli wsiąknie w strukturę i utworzy specjalną warstwę ochronną.

dojrzałe kobiety jesieniąTe płaszcze dla kobiet po 50-tce są przepiękne. 3 ponadczasowe kolory

Więcej o: