Postaw na włosy w stylu Shatush. To najbardziej wyrafinowany kolor na jesień

W koloryzacji włosów coraz częściej fryzjerzy dążą do uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu. Kwintesencją tego podejścia jest koloryzacja shatush. Co zaskakujące, można ją uzyskać na każdym odcieniu włosów.

Naturalny efekt koloryzacji to prawdziwa fryzjerska sztuka. Shatusk to najwyższy poziom wyrafinowania

Fryzjerzy tworzą coraz bardziej wymyślne techniki, które mają na celu podkreślenie urody, a także zachowanie dobrej kondycji włosów. I tak oto powstało shatush. Nie jest to tak naprawdę jeden określony kolor, a sposób koloryzacji. Trend ten zapoczątkował włoski guru fryzjerstwa, Aldo Coppoli. Nazwę zaczerpnął od wyjątkowo delikatnej wełny o unikalnych właściwościach-shahtoosh. Ciekawostka: ze względu na to, że pozyskiwano ją z zagrożonego wyginięciem gatunku antylop cziru, handel nią jest surowo zakazany. 

 

Niczym muśnięte słońcem. Włosy, które rozświetlą jesień

Aldo chciał oddać delikatnie połyskujący włókna owej wełny, stad wybór tej nazwy. Inni tę metodę koloryzacji nazywają pocałunkiem słońca. Delikatne refleksy są wręcz pojedynczymi włosami, które zostały rozjaśnione w różnym stopniu. Wygląda to nieco jak podświetlenie włosa, stąd odniesienie do promieni. Dzięki temu fryzura jest wielowymiarowa i niezwykle dynamiczna. Shatush łączy w sobie efekt balejażu, sombre i refleksów. Jesienią jest to wybór idealny!

 

Rozjaśnianie pojedynczych włosów. Bezpieczna, ale trudna technika

 Rozjaśnianie shatush jest wykonywane w niespotykany dotąd sposób. Nie używa się żadnych folii dla pojedynczych pasm. Włosy są rozjaśniane niczym pojedyncze nitki i wszystko zależy od tego, jaki poziom chcemy uzyskać, a także od kunsztu fryzjera. Shatush ma mnóstwo naturalnych przejść między odcieniami, ale nasada włosów pozostaje ciemniejsza, co ma duży plus: rzadsze wizyty u fryzjera. Efekt utrzymuje się nawet do pół roku. Odrosty w niczym nie przeszkadzają, są naturalnym "tłem". Co ważne, cebulka włosa pozostaje nietknięta, a co za tym idzie zdrowa. Można w ten sposób doskonale zamaskować pierwsze siwe włosy

Shatush najpiękniej wygląda na włosach brązowych i ciemny blond, ale wprawiony fryzjer wyczaruje podobny efekty i na innych. 

Więcej o: