Jak pozbyć się drugiego podbródka domowymi sposobami? Ten niezawodny trik szybko wygładzi rysy twarzy

Drugi podbródek to dla wielu kobiet jeden z największych problemów urodowych. Obniża zadowolenie z wyglądu twarzy, optycznie ją powiększając i pozbawiając delikatnych rysów. Czy da się go usunąć bez konieczności wizyty u chirurga? Tak! Podpowiadamy, jak pozbyć się drugiego podbródka domowymi sposobami.

Podwójny podbródek to zmora wielu kobiet. Na jego powstawanie wpływa wiele czynników, m.in. nieodpowiednia dieta. Potrafi on mocno zaniżyć naszą samoocenę, a jego pozbycie się wydaje się niemożliwe bez wizyty u chirurga plastycznego. Istnieją jednak domowe sposoby. Które pomogą ci z problemem. Jak pozbyć się drugiego podbródka? 

Zobacz wideo Złuszczanie twarzy peelingiem drobnoziarnistym

Dlaczego powstaje drugi podbródek? Przyczyny mogą zaskoczyć 

Występowanie tzw. podwójnego czy też drugiego podbródka kojarzy się nam zazwyczaj z nadwagą lub otyłością. Oczywiście osoby borykające się z nadprogramowymi kilogramami mogą zauważyć u siebie nagromadzenie dodatkowej tkanki pod brodą, jednak istnieją także inne przyczyny jej powstawania. Jest to np.: 

  • Genetyka — jeżeli członkowie twojej rodziny mieli problem z podwójnym podbródkiem, jest duże prawdopodobieństwo, że ty też będziesz go miała 
  • Choroba tarczycy 
  • Mniejsza elastyczność skóry spowodowana np. Nagłą zmianą masy ciała 
  • Nieprawidłowa postawa ciała 
  • Brak aktywności fizycznej.  

Jak się pozbyć podwójnego podbródka? Domowe sposoby na modelowanie brody 

Chociaż ciężko w to uwierzyć, istnieją domowe, tanie sposoby, które pomogą w pozbyciu się drugiego podbródka. Najprostszym z nich jest specjalny masaż twarzy. Ma on za zadanie pobudzić przepływ limfy i wzmocnić tankę skórną i mięśniową. Możesz go wykonywać samodzielnie podczas codziennej pielęgnacji. Pamiętaj jednak, że skóra na szyi jest niezwykle delikatna, dlatego nie naciskaj na nią zbyt mocno. Do masażu możesz wykorzystać specjalne masażery wykonane ze stali chirurgicznej lub kamienia.  

Drugim sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka jest domowy zabieg pielęgnacyjny z wykorzystaniem masła kakaowego. Ma on doskonałe właściwości zmiękczające i nawilżające. Dzięki temu eliminuje zwiotczenie skór i pomaga złuszczać martwe komórki, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Wystarczy, że rozgrzejesz w dłoniach 2 łyżki masła i będziesz nim masować szyję przez ok.15 minut. Umieść kciuk w dolnej części szyi i przesuwaj go w górę w kierunku podbródka.

Więcej o: