Pamiętacie Ewę ze "Złotopolskich"? Renata Gabryjelska wycofała się z show-biznesu. Czym się zajmuje?

Była jedną z największych gwiazd "Złotopolskich". Wcieliła się w rolę Ewy, którą pokochali widzowie z całej Polski. Renata Gabryjelska niespodziewanie porzuciła aktorstwo i wycofała się ze świata show-biznesu. Czym zajmuje się dzisiaj?

Renata Gabryjelska w 1993 roku zdobyła tytuł I wicemiss Polonia. Aktorstwem zainteresowała się wkrótce potem. Rozgłos przyniosła jej rola Kingi w "Girl Guide", po której jej kariera nabrała tempa. W 1997 roku zaczęła swoją przygodę w "Złotopolskich", gdzie wcieliła się w postać Ewy. Z serialem byłą związana aż do 2005 roku, w międzyczasie zagrała jeszcze w kilku innych produkcjach, po czym wycofała się z aktorstwa. Dlaczego?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

Renata Gabryjelska postanowiła postawić wszystko na jedną kartę. Aktorstwo rzuciła dla... miłości

Modelka zrezygnowała z aktorstwa na rzecz miłości, która trwa nieprzerwanie od 20 lat.

Jestem człowiekiem, dla którego miłość była wartością nadrzędną i motorem do działania. Długo na nią czekałam. Pojawiła się niespodziewanie. Wywróciła moje życie do góry nogami. Zakochałam się. Byłam wtedy młoda, miałam 29 lat i dużo więcej odwagi. To był wybór serca. Jestem z moim Stasiem 20 lat. Kawał czasu. To pokazało mi, że choć to była emocjonalna decyzja, to nie był tylko kaprys. To, co zrobiłam, to podążanie za miłością i poszukiwanie jej w drugim człowieku.

- zdradziła w rozmowie z serwisem Co za tydzień TVN. Przeprowadziła się z Warszawy do Krakowa, gdzie obrała inną, alternatywną drogę, dzięki której mogła się rozwijać. Przyznała również, że nie jest typem gwiazdy, a premiery, spotkania i publiczne wystąpienia bardzo ją stresowały:

Ludzi nie interesowało to, co mam do przekazania, tylko to, ile przytyłam i czy zrobiłam botoks. Jestem introwertykiem. Lubię ludzi, ale potrzebuję wolności.

Czym dzisiaj zajmuje się Renata Gabryjelska? Zdecydowanie woli stać po drugiej stronie obiektywu

Modelka zauważyła, że zdecydowanie lepiej czuje się po drugiej stronie kamery, dlatego ukończyła reżyserię w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz zdobywała doświadczenie w Szkole Wajdy. Wkrótce zaczęła realizować krótkometrażowe filmy dokumentalne, a w 2017 roku ruszyła w Himalaje, z których nagrała ośmioodcinkowy serial. Dwa lata później zadebiutowała anglojęzycznym filmem fabularnym "Safe Inside". Prywatnie prowadzi działalność charytatywną poświęconą zwierzętom ze schronisk. Uwielbia sport, bierze udział w półmaratonach oraz regularnie ćwiczy. Interesuje się także coachingiem, a nawet została mentorką.

 
Więcej o: