Trzy najrzadsze znaki zodiaku. Osoby urodzone w tym czasie wyróżniają się niezwykłymi cechami

Według astrologii układ gwiazd w chwili naszych narodzin może mieć na nas olbrzymi wpływ. Dotyczy to zarówno cech charakteru, jak i wyborów, które dokonujemy. Choć wyróżniamy 12 znaków zodiaku, trzy z nich trafiają się rzadko. Czy należysz do nich?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele osób wierzy, że nasza osobowość w dużej mierze zależy od daty urodzin. Charakterystyczne cechy osobowości przypisywane są ze względu na przynależność do danego znaku zodiaku. Jednak trzy z nich nie zdarzają się tak często, jak pozostałe. Uznawane są przez to za wyjątkowe.

Zobacz wideo Horoskop na marzec - koziorożec

Trzy najrzadsze znaki zodiaku. Są wyjątkowe

Statystyki jednoznacznie wskazują, że w okresie zimowym oraz wczesną wiosną rodzi się najmniej dzieci. Właśnie z tego powodu do najrzadszych znaków zodiaku należą: Baran, Wodnik i Koziorożec. 

Koziorożec (22.12 - 19.01) to najrzadziej spotykany znak zodiaku. Jest wyjątkowy

Koziorożce to niebywale praktyczne osoby. Bywa, że są zbyt dojrzałe jak na swój wiek, przez co niekiedy sprawiają wrażenie poważnych i ostrożnych. W rzeczywistości są niezwykle ambitne i zdyscyplinowane, przez co konsekwentnie dążą do realizacji zamierzonych celów. Wierzą, że wysiłek zapewni im wymarzony sukces. To najrzadszy znak zodiaku, którego sezon trwa zaledwie 29 dni. Ponadto na ten okres przypadają trzy daty, podczas których rejestruje się najmniej urodzeń. Są to:

  • 24 grudnia (Wigilia),
  • 25 grudnia (Boże Narodzenie),
  • 1 stycznia (Nowy Rok).

Baran (21.03-19.04) to silny znak zodiaku. Jest oparciem dla swoich bliskich

Baran cechuje się pewnością siebie, przebojowością i odwagą. To urodzony przywódca, którego patronem jest Mars. Uwielbia mieć rację, co czyni z niego trudnego przeciwnika w dyskusji. Jest niezłomny i pełen energii. Dla przyjaciół bywa oddany, lojalny, szczery i zawsze skory do pomocy, jednak nie toleruje kłamstw, dlatego rzadko wybacza je innym.

Wodnik (20.01 - 18.02) - najbardziej uduchowiony znak zodiaku, który chętnie pomaga

Wodnik często buja w obłokach. Osoby spod tego znaku są niezwykle otwarte, ciekawe świata i ludzi, przez co chętnie zawierają nowe znajomości. Wrażliwy, empatyczny i inteligentny, chętnie udziela się w wolontariacie, fundacjach czy wspiera potrzebujących. Angażuje się w różne akcje charytatywne. Dla swoich idei jest w stanie poświęcić naprawdę wiele.

Więcej o: