Te gwiazdy nazywały się inaczej! Powody zmiany zaskakują. "Nazwisko nie mieściło się pod zdjęciem"

Niektóre gwiazdy zmieniły nie tylko imię, ale i nazwisko. Niewiele osób wie, jak nazywały się kiedy jeszcze nie były sławne. Powody tej zmiany mogą zaskoczyć! Jak nazywały się wcześniej Iza Miko, Violetta Villas, Violetta Arlak i Gosia Andrzejewicz?

Zmiana imienia, ale czasem też nazwiska może wynikać z różnych przyczyn. Niektóre osoby, takie jak Maryna Wojciechowska, czy Lara Gessler zrobiły to dlatego, że takie imię pasowało do nich bardziej. Majka Jeżowska nie chciała, aby imię kojarzyło jej się ze zmarłą babcią. A jak było w przypadku nazwisk? Oto historia Izy Miko, Violetty Villas, Violetty Arlak i Gosi Andrzejewicz.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Violetta Villas zmieniła imię ze względu na światową karierę

Violetta Villas to ikona polskiej sceny, ale i sceny zagranicznej, bowiem jej głos rozbrzmiewał w najznamienitszych miejscach na świecie. Tak naprawdę nazywała się Wioletta Cieplak, ale jak wielokrotnie opowiadała, pewnego razu wezwał ją do siebie Władysław Szpilman. Wspomina to tak:

Poprosił mnie do siebie do biura i powiedział: 'dziecko, nie przyzwyczajaj ludzi do Cieślak, bo nikt za granicą nie wypowie twojego nazwiska. Będą kaleczyć. Wybierz sobie pseudonim

To właśnie wtedy wymyślili wspólnie Violettę Villas. Pseudonim okazał się dla niej szczęśliwy.

Violetta VillasVioletta Villas Fot. Rafał Mielnik / Agencja Wyborcza.pl

Gosia Andrzejewicz wróciła do korzeni. Miała podobne, choć zupełnie inne nazwisko

Wokalistka, która swoje pięć minut miała w latach 00' zdecydowała się na zmianę nazwiska, zanim jeszcze stała się sławna. Nosiła nazwisko Andrzejczuk, a na zmianę w dokumentach zdecydowała się za sprawą taty. Jak donosi Jastrząb Post, wyznała:

Mój tata zaczął szukać naszego drzewa genealogicznego i odkrył informacje, że mój pradziadek, wchodząc do wojska carskiego w Rosji miał na nazwisko Andrzejewicz
 

Violetta Arlak miała kiedyś podobne nazwisko. Jedna litera wiele zmienia...

Aktorka serialu "Ranczo" od zawsze nosiła swoje dość oryginalne imię - Violetta. Niestety, jej nazwisko sprzed okresu wielkiej popularności mogło budzić nieco mroczne skojarzenia. Tak naprawdę nazywała się bowiem... Zmarlak. Po raz pierwszy już jako Violetta Arlak zadebiutowała w głośnym filmie "Nic" Doroty Kędzierzawskiej.

 

Izabella Miko zmieniła swoje nazwisko z powodu, który może zaskoczyć

Modelka, tancerka i aktorka kiedyś nosiła dłuższe nazwisko. Ze względu na międzynarodową karierę zdecydowała się na skrócenie go. Zamiast Izabella Anna Mikołajczak, nazywa się teraz Izabella Miko. W jednym z wywiadów odpowiedziała na pytanie o przyczynę tej zmiany:

Nazwisko nie mieściło się pod zdjęciem
 
Więcej o: