Skrzydłokwiat jest nie tylko piękny, ale posiada również prozdrowotne właściwości. Działa jak żywy filtr, który równocześnie oczyszcza oraz nawilża powietrze. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, może kwitnąć nawet cały rok
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Szukając miejsca dla skrzydłokwiatu, zadbaj o to, by nie było mocno nasłonecznione. Roślina najlepiej rośnie na stanowisku widnym, jednak zacienionym, gdzie panuje stała temperatura, nie niższa niż 15ºC. Absolutnie nie można jej stawiać w miejscach, gdzie panuje przeciąg, gdyż to prosta droga do tego, aby skrzydłokwiat przestał rosnąć i zmarniał. Przesadzamy go wiosną każdego roku. Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne, próchnicze o lekko kwaśnym odczynie.
Jak na roślinę tropikalną przystało, skrzydłokwiat ma olbrzymie zapotrzebowanie na wodę, dlatego powinniśmy zadbać o to, by jego podłoże było stale wilgotne. Podlewamy go regularnie, najlepiej często, ale nie za dużo, gdyż przelanie może być dla niego zabójcze. W okresie letnim robimy to nawet 2-3 razy w tygodniu, zimą zdecydowanie rzadziej. Choć roślina dobrze znosi chwilowe przesuszenie, a w razie potrzeby opadnięte i zwiotczałe liście zasygnalizują nam, że potrzebuje nawodnienia, nie należy doprowadzać jej do tego stanu zbyt często. Do podlewania używamy jedynie odstanej, miękkiej wody o temperaturze pokojowej. Ponieważ lubi wilgoć, możemy spryskiwać jego liście wodą.
Gdy skrzydłokwiat nie kwitnie, a na jego liściach pojawiają się brązowe plamy, powodów może być kilka.