Modne czapki dla kobiet po 50-tce 2022. Wielki powrót beretów

Nakrycia głowy mogą zupełnie odmienić jesienne stylizacje. Już nie przejmujemy się zasadami czy coś jest eleganckie, czy nie. Dojrzałe panie bawią się modą! Przedstawiamy najciekawsze modele czapek dla dojrzałych pań.

Przed dekady mówiono, że przez głowę ucieka najwięcej ciepła. Naukowcy obalili tę teorię, jednak głowę w zimne dni wciąż należy osłaniać, ponieważ jest to niezwykle nieodporna na chłód część naszego ciała, a to dlatego, że nie ma ona tkanki tłuszczowej. Skoro mamy porządne argumenty za tym, żeby czapkę nosić, to wybierzmy w takim razie tę idealną! Fasonów mamy mnóstwo, my wybieramy najciekawsze modele dla pań po 50.

Tak naprawdę dojrzałe panie mogą nosić, co chcą i nie ma tu żadnych większych zakazów i nakazów. Wiemy jednak, że mają na ogół już swój ugruntowany gust i lubią klasykę, ale z twistem. Na jakie fasony kobiety po 50. mogą zwrócić uwagę?

Czapki beanie z mankietami. Klasycznie i lekko sportowo

To najbardziej uniwersalne czapki, które oscylują między stylem codziennym a pewną nonszalancją. I z pewnością nie są to czapki zarezerwowane tylko dla młodzieży. Czapka beanie świetnie pasuje do wszelkiego rodzaju kurtek, ale i trenczy oraz płaszczy, pomimo swojego sportowego charakteru. Przełamuje styl i dodaje nieco twistu do stylizacji z płaszczem w roli głównej. A poza tym wywijany mankiet to podwójne ciepło dla uszu i czoła. Jest przylegająca i dosyć gruba, dlatego świetnie sprawdzi się zarówno jesienią, jak i zimą. Najbardziej uniwersalne będą klasyczne kolory: szary, beż i czarny, ale nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby poeksperymentować z kolorem. Na co warto zwrócić uwagę? Na domieszkę tkanin typu: kaszmir, wełna i alpaki. Dzięki temu czapka będzie jeszcze cieplejsza!

 

Odczarowane moherowe berety. Dojrzałe kobiety wyglądają w nich pięknie!

Kolejne nakrycie głowy, po które śmiało mogą sięgać dojrzałe panie to beret. Wygląda niezwykle elegancko, ale i niebanalnie. Beret trzeba też umieć nosić, bo ściągnięty nieco na bok wygląda zupełnie inaczej, niż nałożony tak po prostu. Pięknie pasuje do klasycznych płaszczy.

 

Wielki powrót dzianinowych opasek. Są ciepłe i bardzo wygodne.

Ciepłe opaski na głowę przeżywają prawdziwy renesans. Są niezwykle stylowe i oryginalne. Zasłaniają uszy i czoło, a to w sumie najważniejsze więc śmiało można nosić je zarówno jesienią, jak i zimą. Najbardziej twarzowo wyglądają opaski typu twist, czyli z fantazyjnym splotem na czole. Blondynkom szczególnie będą pasować odcienie szarości i czerń, natomiast brunetkom beże. 

 
Więcej o: