Wrzuć rajstopy do zamrażarki, a efekt cię zaskoczy

Choć temperatury za oknem są coraz niższe, dzięki wygodnym, ciepłym rajstopom nie musimy rezygnować z pięknych sukienek i spódnic. Niestety, ze względu na delikatny materiał zdarza się, że nawet w najlepszym modelu rajstop może "pójść oczko". Na szczęście istnieją sposoby, które mogą nas przed tym uchronić.

Oczko w rajstopach może zniszczyć nawet najbardziej elegancką stylizację. Ubrana w sukienkę i buty na obcasie jesteś gotowa do wyjścia, gdy nagle je zauważasz. Najmniejszy ruch sprawia, że robi się większe, więc nie pozostaje ci nic innego, jak się przebrać. Każda z nas doświadczyła tej sytuacji. Co zrobić, aby się nie powtórzyła?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Szykowna" stylizacja Pauliny Sykut-Jeżyny

Proste czynności, dzięki którym ochronisz swoje rajstopy przed dziurami

Po rajstopy sięgamy najczęściej wraz z nadejściem jesiennego sezonu. Choć są praktyczne, wystarczy chwila nieuwagi, aby pojawiła się w nich dziura. Najczęściej powstaje na skutek zahaczenia o ostrą krawędź biżuterii czy paznokcia. Zanim sięgniesz po rajstopy, zdejmij z palców wszystkie pierścionki oraz zadbaj o gładki manicure, oraz pedicure.

Niebanalne sposoby, które wzmocnią rajstopy. Dzięki nim będą mniej podatne na podarcie

Istnieje kilka sprytnych sztuczek, które mogą wzmocnić materiał rajstop. Przede wszystkim — pierz je tylko ręcznie. Dzień przed wyjściem, wrzuć je na kilkanaście godzin do zamrażalki, a  po wyjęciu pozwól, by wyschły w temperaturze pokojowej. Taki zabieg sprawi, że nylon stanie się bardziej elastyczny i wytrzymały. Gdy rajstopy mamy już na sobie, dodatkowo możemy spryskać je lakierem do włosów.

Co jeśli w rajstopach pojawi się oczko? Sięgnij po bezbarwny lakier do paznokci

Co w przypadku, gdy nasze starania spalą na panewce, a w rajstopach pojawi się oczko? Przede wszystkim musimy działać szybko, by dziura się nie powiększała. Pomoże nam w tym bezbarwny lakier do paznokci. Wystarczy, że nałożymy odrobinę na brzegi oczka, a nie zwiększy swojego rozmiaru.

Więcej o: