Zazwyczaj go gotujesz i zjadasz, tym razem rozłóż w mieszkaniu. To tani pochłaniacz wilgoci do domu

Wilgoć potrafi być niebezpieczna dla naszego zdrowia. Kiedy pojawia się w naszych domach, należy szybko działać. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup profesjonalnego i drogiego sprzętu, wypróbuj domowe sposoby, które działają równie dobrze. Naturalny pochłaniacz wilgoci w domu możesz zrobić sama.

Pochłaniacz wilgoci to często niezbędne urządzenie w naszych domach. Zwłaszcza kiedy na progach zaczyna pojawiać się pleśń. Zbyt wysoka wilgotność wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Sprzyja rozwojowi szkodliwych roztoczy, które wywołują alergie. Jak poradzić sobie z tym problemem? Zamiast kupować drogi sprzęt, wykorzystaj produkt, który masz już w domu. Tani pochłaniacz wilgoci naprawdę działa 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Pochłaniacz wilgoci do domu. Wypróbuj produkt, który masz już w domu 

Chyba każdy z nas zna starą sztuczkę na zalany telefon. Wystarczy włożyć go do woreczka z ryżem i będzie znowu działał. Ryż ma właściwości higroskopijne i świetnie sprawdzi się nie tylko w pochłanianiu wilgoci z naszego sprzętu. Ziarna możesz wykorzystać także do stworzenia taniego pochłaniacza wilgoci w domu.  

Wykorzystanie ryżu jest banalnie proste. Wystarczy, że zlokalizujesz miejsce, w którym pojawia się wilgoć w domu. Wtedy wysyp na talerzyk odrobinę ryżu i zostaw go tam, gdzie występuje problem. Trik zadziała najlepiej, jeśli rozstawisz pochłaniacz wilgoci w kilku miejscach naraz. Woreczek ryżu możesz nawet wsadzić do lodówki. Jest to skuteczny i ekologiczny sposób, żeby pozbyć się nadmiaru zgromadzonej tam wilgoci. 

Domowy pochłaniacz wilgoci w domu. Kosztuje grosze, a działa cuda 

Wilgoć w domu potrafi być niezwykle niebezpieczna. Może być  źródłem wielu chorób dla dorosłych i dzieci. Jeśli ją zauważysz, należy szybko działać. Nie masz akurat w domu ryżu? Nic straconego! Wystarczy, że wykorzystasz sól.  

Sól kamienna zmniejsza wilgotność, dlatego jest bardzo skuteczna w osuszaniu powietrze. Jako materiał higroskopijny pobiera, ale też magazynuje wodę i działa jak elektryczny nawilżacz. Żeby stworzyć pochłaniacz wilgoci, zawiń sól w warstwę gazy i pozostaw w miejscu, gdzie zauważyłaś problem. 

Więcej o: