Barwy dopasowane do znaków zodiaku, które oddają ich charakter. Poznaj swój szczęśliwy kolor

Według astrologii data urodzenia wiele zdradza na temat naszego charakteru oraz przypisuje symbole, które mogą wpływać na nastrój. To nie tylko planeta, która nam sprzyja, ale także kamienie, żywioły i kolory. Te ostatnie mają szczególne znaczenie. Dowiedz się, które są przypisane tobie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kolory mogą wpływać na nasz nastrój i samopoczucie. W zależności od odcienia i barwy, przypisuje im się wiele znaczeń i właściwości. Także znakom zodiaku przyporządkowane są poszczególne kolory.

Zobacz wideo Horoskop na kwiecień - skorpion

Baran — czerwień

Baran jest osobą ambitną i posiada silną wolę. Dzięki samozaparciu może osiągnąć naprawdę wiele. Przypisany mu jest Mars, oraz mocna czerwień, która dodaje odwagi i pewności siebie. 

Byk — zieleń

Byk kocha przyrodę i jest do niej mocno przywiązany. Nic dziwnego, że jego kolorem jest zieleń, która wspaniale dopełnia jego spokojną naturę i doda mu energii.

Bliźnięta — żółty

Są pozytywnie nastawione do życia, a swoją radością chcą zarażać innych. Żółty, który należy do ciepłych barw i kojarzy się ze słońcem, przyniesie im wiele szczęścia oraz pobudzi do kreatywności.

Rak — biały

Raki cechuje ogromna wrażliwość, a na świat patrzą przez pryzmat emocji. Kierują się swoją intuicją. Subtelna biel najlepiej oddaje ich niewinność oraz empatię, która przyciąga innych.

Lew — pomarańczowy

Lew to bardzo silny znak zodiaku, który idealnie nadaje się na przywódcę. Lubi zwracać na siebie uwagę, dlatego pasuje do niego mocny, wyróżniający się pomarańcz, który doda mu jeszcze więcej odwagi i siły.

Panna — brązowy

Panna lubi, gdy wszystko ma zaplanowane. Jej żywiołem jest ziemia, dlatego brązowy kolor najlepiej oddaje jej opanowany i konsekwentny charakter.

Waga — różowy

Optymizm Wagi sprawia, że każdy czuje się dobrze w jej towarzystwie. Subtelny i delikatny róż idealnie odzwierciedla jej radosne usposobienie.

Skorpion — czarny

Skorpiony miewają pamiętliwy i wybuchowy charakter, przez co często uważane są za złośliwe. Bywają także tajemnicze, dlatego ich kolorem jest czerń, który potęguje to wrażenie.

Strzelec — fioletowy

Strzelce nie boją się pójść w nieznane. Prowadzą życie pełne pasji. Przypisany im fiolet, który pomaga otwierać się na nowe, sprawi, że mogą liczyć na wiele przygód.

Koziorożec — szary

Mają rozsądne podejście do życia i rzadko zachowują się spontanicznie. Stawiają na bezpieczne i pewne wybory, dlatego ich kolorem jest szarość.

Wodnik — niebieski

Wodniki od razu przywołują na myśl niebieski kolor, który do nich pasuje. Z jednej strony uspokaja ich niepokorną duszę, z drugiej, jest źródłem natchnienia, które pobudza ich kreatywność.

Ryby — jasnozielony

Ryby nie boją się mówić o swoich uczuciach. Są bardzo emocjonalne, a wewnętrzny spokój i harmonię zapewni im jasnozielony odcień oceanu.

Więcej o: