Jak zapuścić brwi? Smaruj włoski tym produktem, a będą rosły błyskawicznie

Gęste i piękne brwi to marzenie wielu kobiet. Czy jest sposób na to, aby w domowym zaciszu przyspieszyć porost włosków? Jak najbardziej. Co więcej, jest on banalnie prosty i tani.

W drogeriach czy aptekach możemy znaleźć wiele środków stworzonych z myślą o gęstszych brwiach. Niestety ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy, a ze skutecznością również bywa różnie. Podobnie bywa z zabiegami w salonach kosmetycznych. Jak zapuścić brwi domowymi sposobami? Okazuje się, że to banalnie proste. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Olejek rycynowy na brwi. Szybki i naturalny sposób na zagęszczenie włosków 

Zapuszczenie brwi domowymi sposobami nie wymaga wielkiego nakładu finansowego, ani skomplikowanej pielęgnacji. Wystarczy do tego bowiem jeden produkt, a mianowicie... olejek rycynowy. Można go kupić w każdej aptece za około 10 zł, a często również w drogeriach. Regularne stosowanie olejku sprawi, że włoski będą rosły szybciej i staną się przy tym grubsze oraz gęstsze. Jak poprawnie aplikować produkt na brwi? To nic trudnego. Należy jedynie codziennie wieczorem nałożyć cienką warstwę olejku na włoski. Warto rozczesać je później dodatkowo czystą szczoteczkę po tuszu od rzęs

Jak zagęścić brwi domowym sposobem? Porost włosków przyspieszy też inny olejek 

Doskonałą alternatywą dla olejku rycynowego będzie olejek migdałowy. Jest on także łatwodostępny i tani, a do tego ma zbawienny wpływ na porost włosków i ich nawilżenie. Dzięki zawartości witaminy A, D i E nie tylko ułatwia zapuszczenie brwi, ale też je wzmacnia. Aplikujemy go tak samo jak w przypadku olejku rycynowego, czyli najlepiej na noc, a do tego rozczesując całość szczoteczką od tuszu. Najważniejsza jest jednak regularność. Tylko codzienne stosowanie produktu przyniesie widoczne efekty. 

Więcej o: