Jak wyczyścić mikrofalówkę w kilka minut? Wykorzystaj produkt, który masz w lodówce

Każdy, kto ma mikrofalówkę wie, jak przydatne jest to urządzenie. Ma jednak kilka wad, a jedną z największych jest to, że szybko się brudzi. Jeśli nie usuniemy plam od razu, sprzątanie może okazać się wyzwaniem. Istnieją jednak domowe triki, które znacznie ułatwiają to zadanie. Jak wyczyścić mikrofalówkę w kilka minut?

Jeżeli nie czyścimy naszej mikrofalówki regularnie, to mogą znajdować się w niej zaschnięte resztki jedzenia, które z czasem robią się coraz trudniejsze do usunięcia. Zanim jednak kupisz profesjonalny specyfik do sprzątania, wypróbuj domowe sposoby na czysty sprzęt. Jak się okazuje, istnieje wiele różnych metod na szybkie wyczyszczenie mikrofalówki i to w kilka minut 

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić mikrofalówkę? Wypróbuj trik za 2 zł 

Ocet to podstawowy produkt, który zawsze powinniśmy mieć w kuchni. Nie tylko nadaje się do gotowania, ale jest też świetnym zamiennikiem drogich specyfików do sprzątania. Z jego pomocą można szybko i łatwo wyczyścić także mikrofalówkę. Kwaśny ocet w połączeniu z parą wodną to idealny produkt do sprzątania sprzętów. Jak go stosować? 

Najpierw weź miskę, która zmieści się w mikrofalówce i nalej do niej 500 ml wody. Następnie dodaj do niej 2 łyżki stołowe octu. Włóż miskę do sprzętu i gotuj ją w kuchence na pełnej mocy przez 5 minut. Po tym czasie nie otwieraj mikrofali przez następne 3 minuty. Ostrożnie otwórz drzwiczki i wyjmij miskę. Przy pomocy ściereczki lub gąbki wytrzyj wnętrze mikrofalówki.  

Czyszczenie mikrofali domowymi sposobami. Co zamiast octu? 

Ocet świetnie działa, ale wielu osobom przeszkadza jego mocny zapach. Zamiast niego możesz wykorzystać cytrynę, która jest bogata we właściwości nabłyszczające i bakteriobójcze, a przy tym zostawia świeży zapach.  

  1. Wlej szklankę wody do miski i wyciśnij tam sok z całego owocu.  
  2. Wstaw miskę do mikrofali i nastaw ją na połowę mocy na 5 lub 10 minut, w zależności od tego, jak brudne jest urządzenie.  
  3. Poczekaj, aż powstała para rozpuści tłuszcz i zaschnięte resztki jedzenia.  
  4. Ostrożnie wyjmij miskę, a ścianki mikrofalówki przetrzyj wilgotną ścierką 
Więcej o: