Zwykle stosujesz go na włosy, tym razem spryskaj buty. Takiego efektu na pewno się nie spodziewasz

Masz problemy z nowo zakupionym obuwiem? Nie wykluczone, że lakier do włosów pomoże ci je rozwiązać. Okazuje się, że produkt, który zazwyczaj wykorzystujemy podczas stylizacji włosów, jest także doskonałym preparatem do obuwia.

Nawet jeśli nie używasz lakieru do włosów podczas stylizacji fryzury, to warto mieć go w domu pod ręką. Ten produkt świetnie się sprawdzi nie tylko, gdy chcemy ułożyć niesforne kosmyki. Spryskując nim buty, możemy bowiem pozbyć się wielu uciążliwych problemów. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nietypowe zastosowania skórki od banana. Wyczyścisz nią między innymi... skórzane buty!

Czy można spryskać buty lakierem do włosów? Jak najbardziej. Efekt jest zaskakujący 

Lakier do włosów będzie nieoceniony w przypadku miłośniczek sandałów czy butów na obcasie. Spryskując specyfikiem wnętrze butów, sprawimy, że... stopy przestaną się w nim ślizgać. Nie potrzebne będą zatem więcej żelowe wkładki czy drogie produkty, których skuteczność pozostawia często wiele do życzenia

Jak impregnować buty? Lakier do włosów przychodzi z pomocą

Coraz więcej sklepów obuwniczych wprowadza usługę impregnacji obuwia. Czy zamiast wydawać krocie na taki zabieg, można go przeprowadzić samodzielnie w domu? Odpowiedź brzmi tak. Lakier do włosów również może stworzyć powłokę ochronną, stanowiąc tym samym doskonałą alternatywę dla impregnacji. Co więcej, jeśli obficie spryskamy buty lakierem, to sprawimy, że przestaną one barwić stopy czy skarpetki. 

Nietypowe zastosowanie lakieru do włosów. Z czym jeszcze może się uporać? 

Na tym jednak nie koniec zastosowań lakieru do włosów. Jak jeszcze możemy go wykorzystać? 

  1. Lakier może pomóc w usunięciu plam po kosmetykach. Wystarczy, że przed włożeniem do pralki spryskamy zabrudzone ubrania. 
  2. Środek rozpylony na kwiatach ciętych sprawia, że będą one dłużej świeże. 
  3. W rajstopach często pojawiają się oczka? Lakier wzmocni materiał i zminimalizuje ryzyko ich powstania. 
Więcej o: