Pamiętacie Ulę z "Klanu"? Aleksandra Niżyńska zrobiła karierę, ale nie w mediach. Jak dziś wygląda?

Fani serialu "Klan" pewnie doskonale pamiętają Ulę, przyjaciółkę Oli Lubicz. W postać wcieliła się Aleksandra Niżyńska, która jak się okazuje, wybrała całkowicie inną drogę zawodową niż aktorstwo. Czym się dzisiaj zajmuje?

Zapewne każdy z nas kojarzy "Klan". Serial w latach 90. święcił triumfy i bił rekordy popularności. Dzisiaj wiele osób dalej chętnie zasiada przed telewizorem, żeby obejrzeć losy swoich ukochanych bohaterów. Fani "Klanu" na pewno pamiętają Ulę, koleżankę Oli ze szkoły. W rolę wcieliła się Aleksandra Niżyńska, która grała w serialu od początku jego powstania. Wiemy, czym dzisiaj się zajmuje.  

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Pamiętacie Ulę z "Klanu"? Aleksandra Niżyńska zrezygnowała z aktorstwa 

Pierwszy odcinek "Klanu" został wyemitowany na antenie TVP1 22 września 1997 roku. Przez lata był to jeden z najchętniej oglądanych seriali w Polsce. Do dzisiaj wiele osób zasiada przed telewizory, żeby oglądać perypetie rodziny Lubowiczów i jej przyjaciół. Wielu aktorów dorastało na naszych oczach. Nie wszyscy jednak kontynuowali swoją karierę aktorską. Tak też było z Aleksandrą Niżyńską, córką Wojciecha Niżyńskiego — producenta i współtwórcy serialu "Klan". Aktorka w serialu grała przez prawie dekadę. Z produkcją ostatecznie pożegnała się w 2008 roku i postanowiła nie wiązać swojej dalszej kariery z aktorstwem. 

Co dzisiaj słychać u Aleksandry Niżyńskiej? Oto jak potoczyły się jej losy 

Aleksandra Niżyńska po odejściu z serialu "Klan" postanowiła skupić się na edukacji. Studiowała nauki społeczne oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Edukację kontynuowała na Uniwersytecie w Bremie, czyli jednej z największych uczelni w północnych Niemczech.  

Serialowa Ula stworzyła kilka pozycji naukowych i pracowała jako analityczna w Instytucie Spraw Publicznych. Była także kierowniczką Obserwatorium Równości Płci i została współorganizatorką kampanii na temat partnerstwa i aktywnego ojcostwa. Niżyńska specjalizuje się w problematyce uczestnictwa kobiet w życiu publicznym i w kwestiach związanych z demokratyzacją.  

 
Więcej o: