Oto przyczyna śmierci Elżbiety II. Rząd opublikował akt zgonu

Elżbieta II zmarła 8 września w zamku Balmoral w Szkocji. Po 10 dniach od pogrzebu królowej, do publicznej wiadomości została podana przyczyna śmierci monarchini.

W wieku 96 lat zmarła Elżbieta II. Media już od jakiegoś czasu donosiły o pogarszającym się stanie zdrowia monarchini. 8 września 2022 roku cały świat zaszokowała wiadomość o odejściu królowej, którą przekazał Pałac Buckingham. Do tej pory nie była znana natomiast oficjalna przyczyna śmierci Elżbiety II. Po 10 dniach od pogrzebu został opublikowany akt zgonu.  

Marcelina Zawadzka Marcelina Zawadzka ma najmodniejsze buty! Podobne są w CCC i Born2be

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 19 września 2022 r. pożegnaliśmy królową Elżbietę II

Przyczyna śmierci Elżbiety II została przekazana do publicznej wiadomości. Dlaczego królowa zmarła? 

Akt zgonu opublikował szkocki departament rządowy. Zgodnie z informacjami w nim zawartych Elżbieta II zmarła w zamku Balmoral w Szkocji 8 września 2022 roku o godzinie 15:10 czasu lokalnego. Jako przyczynę śmierci podano zaś "podeszły wiek". Jak wynika zatem z raportu, Elżbieta II zmarła trzy godziny przed tym, jak oficjalnie przekazano informację o jej śmierci.

Z dokumentu wynika ponadto, że akt zgonu został podpisany przez córkę królowej, księżniczkę Annę. W chwili śmierci obok królowej Elżbiety II czuwał także jej syn Karol. 

Pogrzeb Elżbiety II był wydarzeniem na skalę światową. Królowa spoczęła obok rodziców 

19 września odbył się pogrzeb królowej Elżbiety II. Została ona pochowana w kaplicy pamięci Jerzego VI, która w latach 60. XX wieku została dobudowana przy prezbiterium kaplicy św. Jerzego. Tym samym monarchini spoczęła obok rodziców, czyli Jerzego VI oraz królowej matki Elżbiety, a także młodszej siostry księżniczki Małgorzaty. W dniu pogrzebu królowej została tam przeniesiona także trumna z ciałem jej męża księcia Filipa, który zmarł w zeszłym roku. Do tej pory pozostawała ona bowiem w krypcie królewskiej w podziemiach kaplicy św. Jerzego.

Królowa Małgorzata II Królowa pozbawiła kilkoro swoich wnuków tytułów książęcych. Znany jest powód

Więcej o: