Wnuczka królowej Elżbiety II popełniła gafę na pogrzebie babci. "Niezbyt trafny wybór"

Podczas pogrzebu Elżbiety II oczy całego świata były zwrócone w kierunku rodziny królewskiej. Analizowano nie tylko zachowanie poszczególnych osób, lecz także ich ubiór. Zdaniem brytyjskich mediów, jedną z osób, która tego dnia zaliczyła wpadkę, była księżniczka Eugenia.
Zobacz wideo O komórkach z krwi pępowinowej mówi się coraz więcej, ale co to tak naprawdę jest? [MAMY CZAS]

Powszechnie wiadomo, że w brytyjskiej rodzinie królewskiej panują surowe zasady i etykieta, której członkowie rodziny są zobowiązani przestrzegać. Każdy ich ruch jest bowiem śledzony przez podwładnych oraz fotoreporterów. Aby nie zaliczyć wpadki, rodzina królewska musi nie tylko zachowywać się, lecz także ubierać w odpowiedni sposób - np. kobiety podczas oficjalnych wystąpień zawsze powinny mieć na sobie rajstopy. Co ciekawe, tę zasadę odważyła się złamać Meghan Markle, która kilkukrotnie odmawiała założenia tej części garderoby i pokazywała się publicznie bez rajstop. Meghan Markle tuż przed ślubem z księciem Harry'm pokłóciła się o to nawet z księżną Kate. Okazuje się, że w pewnych sytuacjach również dobór biżuterii ma spore znaczenie.

Księżniczka Eugenia zaliczyła wpadkę na pogrzebie królowej Elżbiety II. Poszło o biżuterię

Pogrzeb Elżbiety II miał miejsce 19 września w Opactwie Westminster. Media z całego świata bacznie śledziły uroczystości pogrzebowe, uważnie przyglądając się bliższym oraz dalszym członkom rodziny królewskiej. Brytyjskie media wytknęły księżniczce Eugenii, że ta nieodpowiednio ubrała się na pogrzeb swojej babci. Chodzi jednak nie o samą stylizację, a biżuteryjne dodatki, które określili "niezbyt trafnym wyborem". Podczas gdy księżna Kate, Meghan Markle, królowa małżonka Camilla, a nawet księżniczka Charlotte miały na sobie symboliczne dodatki, którymi oddały hołd królowej Elżbiecie II. Jak podaje portal mirror.co.uk, kobiety w rodzinie królewskiej podczas takich momentów powinny nosić perły, które są symbolem żałoby i żalu. Eugenia zdecydowała się natomiast założyć klasyczne, złote kolczyki.

 
Więcej o: