Czy poliestrowy płaszcz lub sweter cię ogrzeje? To musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zakup

Poliester to jeden z najpopularniejszych materiałów, chociaż budzi sporo kontrowersji. Materiał ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Podpowiadamy, czy ubrania wykonane z tkaniny sprawdzą się w nadchodzącym sezonie. Czy poliestrowy płaszcz lub sweter cię ogrzeje podczas mroźnych miesięcy?

Oficjalnie mamy jesień, a to oznacza stale zmieniającą się pogodę i mocne obniżenie temperatur. Podczas zimniejszych miesięcy sięgamy zazwyczaj po tkaniny, które zapewnią nam ciepło przez cały dzień. Czy poliester do nich należy? Kontrowersyjny materiał ma tyle samo wad, co zalet. Wyjaśniamy, czy poliestrowe ubrania to dobry wybór na jesień i zimę.  

Zobacz wideo Co to są komórki macierzyste i dlaczego warto zainteresować się tym tematem już w ciąży?

Poliestrowy płaszcz lub sweter. Czy materiał nas ogrzeje? 

Nikt z nas nie lubi marznąć. Żeby tego uniknąć, należy wiedzieć, z jakich materiałów powinny być wykonane nasze ubrania, by ogrzać nas przez cały dzień. Pewnie wszyscy wiedzą, że świetnym wyborem będzie wełna czy bawełna. A co, jeśli chodzi o poliester?  

Poliestrowe ubrania mają tyle samo wad, co zalet. To syntetyczne włókno jest odporne na zagniecenia, ma wysoką sprężystość i jest odporne na pleśń czy mole. Niestety nie jest biodegradowalne ani przyjemne w dotyku. Dodatkowo często się elektryzuje i nie jest przewiewne. Wszystko dlatego, że poliester to tak naprawdę plastik. Nie ma żadnych właściwości grzewczych i nie przepuszcza powietrza. Sweter czy płaszcz wykonany tylko z tego materiału nie będzie więc dobrym wyborem na jesień i zimę. 

Jaki materiał wybrać, żeby nie zmarznąć jesienią i zimą? Te tkaniny cię ogrzeją! 

Żeby w pełni korzystać z uroków nadchodzących miesięcy, warto wiedzieć, co na siebie wkładać, żeby nie zmarznąć. Oto, po jakie tkaniny warto sięgać: 

  • Wełna — tkanina zabezpiecza przed wychłodzeniem i jest niezwykle przyjemna w dotyku. Warto jednak przed zakupem uważnie czytać składy "wełnianej" odzieży, ponieważ nie zawsze wełna jest w niej głównym materiałem.
  • Bawełna — żeby ochronić się przed zimnem, jesienią i zimą sięgaj po bawełnę grubą i mięsistą.
  • Kaszmir – ubrania z tego materiału to inwestycja na długie lata. Są wyjątkowo przyjemne dla skóry i nie podrażniają. Zapewniają najwyższy komfort i ciepło. 
  • Welur — określenie grupy materiałów, do której należą: aksamit, sztruks i welwet. Każdy z nich świetnie sprawdzi się podczas chłodniejszych miesięcy.  
Więcej o: