Tym seniorom ZUS wypłaci 4944 zł co miesiąc i dożywotnio! Jest tylko jeden warunek

Dodatek do emerytury w wysokości 4944,79 zł brutto trafi jedynie do wybranych seniorów. Żaden wniosek nie jest potrzebny, a pieniądze wypłacane są dożywotnio. Brany pod uwagę jest bowiem jeden czynnik, a mianowicie wiek.

ZUS wypłaca dodatek do emerytury w wysokości 4944,79 zł brutto w ramach tzw. świadczenia honorowego. O ile kwota może robić wrażenie, to niestety warunki uprawniające do przyznania dodatku również. Szansę na jego wypłatę mają bowiem tylko osoby, które ukończą... 100 lat. 

Marcelina Zawadzka Marcelina Zawadzka ma najmodniejsze buty! Podobne są w CCC i Born2be

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Pytanie, na które nie umie odpowiedzieć infolinia Polskiego Ładu" [Q&A]

Dodatek do emerytury 2022. Kto otrzyma świadczenie honorowe? 

Niezależnie od wysokości pobieranej emerytury, seniorzy po ukończeniu 100 lat otrzymują z ZUS tzw. świadczenie honorowe. Jest to dodatek wypłacany dożywotnio i z automatu. Oznacza to, że nie ma konieczności składania wcześniej wniosku do ZUS. 

Świadczenie honorowe 2022. Ile wynosi? Tyle ZUS wpłaci 100-latkom 

Wysokość świadczenia honorowego stanowi równowartość 100% przeciętnego wynagrodzenia, pomniejszona o składki na ubezpieczenie społeczne. Tym samym kwota dodatku zmienia się co roku 1 marca. Obecnie świadczenie honorowe wynosi 4944,79 zł brutto. Trzeba pamiętać natomiast, że raz przyznany dodatek będzie wypłacany seniorowi dożywotnio w tej samej wysokości. 

Emerytura po mężu (zdjęcie ilustracyjne) Nie tylko emerytura po mężu przysługuje wdowie. Wystarczy wniosek w ZUS

Świadczenie otrzymają tylko wybrani. W sieci zawrzało 

Pod jednym z naszych ostatnich artykułów czytelnicy podzielili się opiniami co do warunków wypłaty świadczenia honorowego: 

Kto dzisiaj żyje 100 lat, jakaś kpina, do 70 ciężko dożyć a co dopiero do stówki.
Trzeba najpierw dożyć a z tym to już trochę gorzej
To jest jakaś kpina. Takie dodatki powinni dostawać seniorzy, którzy ukończyli już 70 lat, a nie dopiero 100 lat.
Wpierw trzeba takiego wieku dożyć! a jak dożyję, to będę niedołężna na łożu śmierci i co mi wtedy z tych pieniędzy, w chwili obecnej przy tej DROŻYŻNIE my emeryci i osoby pracujące powinny co najmniej tyle dostawać na rękę. 
Więcej o: