Jak i czym wyczyścić żelazko? Wystarczy kilka kropel tego produktu, żeby prasowało jak nowe

Niewiele trzeba, żeby żelazko się zabrudziło. Chwila nieuwagi, nieodpowiedni materiał i sprzęt jest przypalony. Nie oznacza to na szczęście, że musisz się go pozbywać. Istnieją domowe sposoby na usunięcie zabrudzeń i to w kilka minut. Podpowiadamy, jak wyczyścić żelazko.

Każdego może zdarzyć się, przypalić żelazko. Brudny sprzęt z lepką płytą nie jest jednak powodem do zakupu nowego modelu. Wystarczy wyczyścić go sprawdzonymi metodami. Zamiast wydawać pieniądze na profesjonalne specyfiki, wypróbuj domowe sposoby na czysty i odświeżony sprzęt. Jak wyczyścić żelazko tanio i szybko? 

Zobacz wideo Jak wyczyścić przypalone żelazko?

Czym wyczyścić żelazko? Wystarczy jeden produkt, który już masz 

Przypalone żelazko to duży problem. Taki sprzęt nie działa prawidłowo i może pozostawiać zabrudzenia na ubraniach. Żeby sobie z tym poradzić, nie musisz kupować drogich specyfików do sprzątania. Wystarczy jedna rzecz, którą masz już w kuchni. Soda oczyszczona to produkt, który powinien znaleźć się w każdym domu. Nie tylko jest dodatkiem w wielu przepisach, ale też może być wykorzystywana do usunięcia zabrudzeń z żelazka. Jak ją wykorzystać? 

Do miski wsyp dwie łyżeczki sody i jedną łyżeczkę wody destylowanej. Mieszaj składniki do momentu powstania pasty. Następnie nanieś produkt na przypaloną powierzchnię żelazka i poczekaj 15 minut. Po tym czasie usuń pozostałość pasty mokrą szmatką. Ostatni krok to wytarcie sprzętu do sucha. 

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Wylej kilka kropel cytryny i patrz 

Cytryna to podobnie jak soda oczyszczona bardzo uniwersalny produkt. Możemy dodawać ją do wielu dań, stworzyć z jej dodatkiem domowe maski do ciała czy włosów, a nawet naturalne specyfiki do sprzątania. Wystarczy, że namoczysz ściereczkę w soku z cytryny i przyłożysz ją do przypalonej stopki żelazka. Nie może być ona ani zimna, ani gorąca. Najlepiej, żeby była lekko ciepła.  

Jeśli nie masz w domu cytryny, zamiast niej możesz wykorzystać ocet. Ten produkt czyści żelazko równie dobrze co inne metody, jednak należy pamiętać, żeby dokładnie wytrzeć sprzęt po skończonej pracy. Ocet nie powinien zostawać na stopie żelazka.

Więcej o: