Książę Harry odmówił "tajnego" spotkania z bratem. Powód zaskakuje. William był "wściekły"

Szczegóły w tej sprawie ujawnia nowo wydana książka komentatora życia brytyjskiej rodziny królewskiej. Valentine Low w "Courtiers: The Hidden Power Behind The Crown" opisuje okoliczności, w jakich ów szczyt pojednawczy miał zostać zorganizowany. Spotkanie miało naprawić relacje pomiędzy braćmi, ogólnie nadszarpnięte przez związek księcia Harry'ego z amerykańską aktorką Meghan Markle.
Zobacz wideo Książę William i książę Harry wraz z kuzynami wzięli udział w "czuwaniu wnucząt" przy trumnie królowej Elżbiety II

Powodem do zorganizowania spotkania okazał się zaś "niepokojący wywiad", którego wcześniej książę Harry i jego żona udzielili Tomowi Bradby'emu z ITV w 2019 roku. Para powiedziała m.in., że "walczyli z presją" jako pracujący członkowie rodziny arystokratycznej i że ich więź z rodzeństwem (chodzi głównie o księcia Williama i księżną Kate) przeżywała "dobre i złe dni". Także Harry stwierdził, że "podążają innymi ścieżkami". Przyznał również, że doszło między nimi do kłótni.

Rozmowę nakręcono kilka miesięcy przed zrzeczeniem się przez Harry'ego i Meghan tytułów królewskich, w jednym z ogrodów w Johannesburgu. Para przebywała wówczas z wizytą w RPA.

"Tajne" spotkanie pojednawcze księcia Williama i Harry'ego. Poszło o głośny wywiad

Światem wstrząsnęły także wyznania Meghan, którymi podzieliła się z dziennikarzem ITV. Wyglądając, jakby z trudem powstrzymywała łzy, opowiadała o presji i stresie, związanym z funkcjonowaniem w  brytyjskiej rodzinie królewskiej - najpierw jako żona księcia, później już jako matka. Bradby zapytał ją m.in. o to, jaki wpływ miała cała ta presja na jej zdrowie fizyczne i psychiczne. Markel odpowiedziała, iż było to bardzo trudne. - Dziękuję za pytanie, ponieważ niewiele osób pytało, czy wszystko w porządku - przyznała. 

Rozmowa znalazła się w reportażu Bradby'ego pt. "Meghan: My Struggles". Wyemitowana przez ITV zapowiedź filmu przyćmiła nawet relację z ostatniego dnia królewskiej trasy księcia Williama i Kate Middleton z Pakistanu.

Książę Harry "odrzucił" propozycję brata

Po emisji zapowiedzi książę William miał być "wściekły" na brata za jego uwagi. Chciał jednak załagodzić sytuację i przedyskutować ją z nim na spotkaniu w cztery oczy - pisze Low w swojej książce. 

Dzień po emisji filmu dokumentalnego, William napisał na Whatsappie do swojego brata i poprosił go, aby przyszedł i się z nim zobaczył

brzmi fragment książki.

"To wprawiło Harry'ego i Meghan w zawirowanie. Co powinni zrobić?" - pisze dalej Low.

Według autora książki o relacjach rodziny królewskiej, początkowo książę Harry miał przystać na pomysł brata. Później jednak zaczął obawiać, że zespół prasowy Williama przekaże wieści o ich "tajnym" spotkaniu mediom.

Początkowo Harry był za. Potem ponownie porozmawiał ze swoim bratem i zapytał go, komu powie. William wyjaśnił, że będzie musiał 'wyczyścić swój harmonogram', co oznaczałoby poinformowanie swojej prywatnej sekretarki. W tym momencie Harry powiedział: nie przychodź

- czytamy w publikacji.

Był tak zaniepokojony, że zespół Williama ujawni informacje o wizycie prasie, że wolałby nie widzieć swojego brata, niż zaryzykować, że dostanie się do gazet

- napisał Low.

Dziennikarz wskazuje również, że fiasko spotkania okazało się "rozdzierającą" wiadomością dla bliskich obydwu braci. 

Źródła: Daily Mail/mirror.co.uk

Więcej o: