Znajoma sprzątaczka zdradziła mi trik na pachnącą zmywarkę i naczynia bez zacieków. "Wystarczy połówka"

Każdy, kto ma zmywarkę, wie jak przydatne jest to urządzenie. Kiedy jednak zapominamy o regularnym czyszczeniu czy dodawaniu specjalnych środków, na naczyniach może pozostawać brzydki osad, a nawet brud. Istnieje jednak sposób na lśniące naczynia i pachnącą zmywarkę. Wystarczy dodać jeden produkt do urządzenia.

Zmywarka to niezawodne urządzenie, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie wyposażenia kuchni. Ma jednak kilka wad i czasami, zamiast zaoszczędzić czas, dodaje nam pracy. Kiedy zmywarka nie jest poprawnie używana, może pozostawać smugi na szkle i zacieki. Aby szybko i sprawnie uporać się z tymi problemami, zastosuj domowy sposób. Jest banalnie prosty, a działa "cuda".

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Włóż kawałek cytryny do zmywarki. Efekt cię zaskoczy 

Zmywarka to dla części z nas niezbędny kuchenny sprzęt. Mycie w niej naczyń nie tylko zaoszczędza czas, ale także pieniądze. Dodatkowo jest to bardziej ekologiczne, ponieważ podczas cyklu sprzęt zużywa mniej wody. Zmywarka ma jednak swoje minusy. Po skończonym cyklu możemy zauważyć nieestetyczne zacieki na naczyniach, a jeśli nie myjemy sprzętu regularnie, po jakimś czasie będzie się z niego wydobywać brzydki zapach. Jak temu zaradzić? Pani sprzątająca kuchnie zdradziła swój patent:

Stosujemy ten trik od kilku miesięcy, a efekty zachwycają. Zawsze do zmywarki dodajemy połówkę cytryny.

- Faktycznie działa! Wrzuciłam - nie śmierdzi ze zmywarki i nie ma zacieków. Dodała nasza koleżanka z pracy.

Okazuje się, że istnieje tani i prosty sposób na te problemy. Do zmywarki wystarczy dodać kawałek cytryny. Skórka dzięki zawartości olejków eterycznych ma piękny, orzeźwiający zapach, który wypełni cały sprzęt. Dodatkowo owoc ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, więc w naturalny sposób może zdezynfekować urządzenia i naczynia, a także pomaga w pozbyciu się osadów z naczyń czy sztućców. 

Cytryna w zmywarceCytryna w zmywarce Archiwum prywatne

Szukasz sposobu na naczynia bez zacieków? Wypróbuj domowe metody 

Skóra z cytryny dodana do zmywarki to nie jedyny patent na czystsze szklanki. Smugi z naczyń zniknął, jeśli przed włączeniem cyklu dodasz do sprzętu kawałek folii aluminiowej.  

cytryna w zmywarcecytryna w zmywarce archiwum prywatne

Więcej o: