Spryskaj buty lakierem do włosów i pozbądź się uciążliwego problemu. Sprytny trik, który cię zaskoczy

Lakier do włosów, poza utrwalaniem fryzury, ma wiele innych zastosowań. Jedno z nich pomoże nam pozbyć się uciążliwego problemu z butami. W jakich sytuacjach jeszcze okazuje się pomocny?

Choć ten produkt stosujemy głównie do utrwalenia fryzury, posiada również inne zastosowania. Lakier do włosów z sukcesem może zastąpić specjalistyczne środki do pielęgnacji butów. Z jego pomocą poradzisz sobie z uciążliwym problemem, jakim jest farbowanie obuwia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

Spryskaj buty lakierem do włosów i zapomnij o uciążliwym problemie

Choć w sklepach obuwniczych znajdziemy dedykowane środki, które impregnują wnętrze butów i hamują wydzielanie się barwnika, nie zawsze mamy je pod ręką, gdy przyjdzie potrzeba. Na szczęście z pomocą przyjdzie nam lakier do włosów. Wystarczy, że obficie spryskamy nim wnętrze buta, a stworzy powłokę, która ochroni nasze stopy lub skarpetki przed farbowaniem. Jest to jednak pomoc doraźna, gdyż po jakimś czasie lakier się wyciera, dlatego zabieg należy wkrótce powtórzyć.

Jak poradzić sobie z farbującym obuwiem? Dwa sposoby z wykorzystaniem octu

W przypadku farbujących butów pomoże nam także ocet, który możemy wykorzystać na dwa sposoby. W pierwszym wystarczy, że nasączymy nim ściereczkę, a następnie przetrzemy kilkakrotnie wnętrze obuwia. Drugim trikiem jest wykonanie roztworu, który pomoże zabezpieczyć buty przed puszczaniem koloru. Dotyczy on tylko i wyłącznie obuwia szytego, głównie sportowego i trampek, które nie rozlecą się pod wpływem wody. Sposób dzielimy na dwa etapy:

  1. Pierzemy buty w pralce lub namaczamy w wodzie z mydłem, aż się zabarwi. Po tym dokładnie opłukujemy je pod bieżącą wodą.
  2. Przygotowujemy roztwór z 3 litrów wody, połowy szklanki octu i dwóch łyżek soli, a następnie zanurzamy w nim obuwie. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze obuwie będzie higienicznie czyste oraz przestanie farbować.
Więcej o: